Trybunał Sprawiedliwości ogłosił wyrok po 10 latach. Niewiarygodny spór o czekoladę

Trybunał Sprawiedliwości, spór o czekoladę

Od wielu lat trwał spór pomiędzy najpopularniejszymi firmami zajmującymi się produkcją czekolad. Firma Ritter Sport stanęła w sporze przeciw producentowi czekolad Milka – Mondelez. Firmy czekały na ostateczny wyrok 10 lat. Trybunał Sprawiedliwości w końcu podjął decyzję.

Ritter Sport jest firmą, która przez wiele lat sprzedaje kwadratowe czekolady. Mimo, że ich kształt nie podlega ochronie jako znak towarowy jest on znakiem rozpoznawczym firmy. Wielu klientów kojarzy swoją ulubioną czekoladę głównie po jej kształcie, a w związku z tym, że jest on niespotykany bardzo łatwo je rozpoznaje. Jednak właściciel Milki – firma Mondelez zdecydowała, że również chce produkować czekolady w kształcie kwadratu. Sprawa trafiła pod Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe, który wydał wyrok.

Trybunał Sprawiedliwości ogłosił wyrok na korzyść Ritter Sport

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl spór pomiędzy firmami o kształt czekolad trwał zawzięcie przez wiele lat. Ritter Sport od 85 lat sprzedaje słodycze w kształcie kwadratu, przez co jest kojarzona przez swoich klientów. Ten kształt zapewnia im unikalność. Jednak ze względu na fakt iż kształt nie jest znakiem towarowym Mondelez zdecydował się pójść w ślady konkurencji chcąc produkować i również sprzedawać czekolady w kształcie kwadratu.

Trybunał Sprawiedliwości przez 10 lat rozstrzygał sprawę sporu firm dotyczącą możliwości produkowania kwadratowej czekolady przez Mondelez. Wszystko wskazywało na to, że właściciel Milki będzie mógł podjąć się stworzenia nowej wersji swoich czekolad. Jednak sprawa okazała się bardziej skomplikowana niż początkowo sądzono.

Apteki czeka ogromna rewolucja? Farmaceuci będą dbali o pacjentów nawet poza placówką

W końcu po latach batalii Trybunał Sprawiedliwości ogłosił wyrok, który jest prawomocny i ostateczny. Ze względu na fakt, ze kwadratowa czekolada jest kojarzona przez większość konsumentów z marką Ritter Sport to właśnie jej przyznano rację. Producent słodyczy teraz jako jedyny w Niemczech może sprzedawać tabliczkę czekolady w kształcie kwadratu.