Łukasz Szumowski na zdjęciu. Pod nim fala hejtu (FOTO)

Łukasz Szumowski
Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zdjęcie, na którym widoczny jest Łukasz Szumowski. Pracownicy resortu nie spodziewali się jednak, że fotografia wywoła aż tak duże zamieszanie. Pod zdjęciem pojawiła się bowiem prawdziwa fala hejtu.

Ministerstwo Zdrowia i Łukasz Szumowski, szef resortu, nie mają ostatnio najlepszej prasy. O ile na początku polityk był liderem zaufania społecznego, o tyle teraz zaczyna mu się obrywać.

Ma na to wpływ m.in. wzrost zakażeń na koronawirusa. W naszym kraju notuje się bowiem kolejne rekordy zachorowań. Przeciwnicy Szumowskiego twierdzą, że to wina resortu zdrowia, który zbyt wcześniej poluzował obostrzenia, a teraz, w panice, głosi, że być może trzeba będzie do nich powrócić.

Niechęć do Szumowskiego zaczyna być widoczna również w mediach społecznościowych. Przekonali się o tym pracownicy Ministerstwa Zdrowia, którzy opublikowali zdjęcie swojego przełożonego w serwisie Twitter.

Łukasz Szumowski na zdjęciu. Ostra reakcja internautów

Osoby odpowiedzialne za social media Ministerstwa Zdrowia opublikowały zdjęcie, na którym widać Łukasza Szumowskiego. Szef resortu zdrowia siedzi przy stole wraz z jednym ze współpracowników. Z opisu zdjęcia wynika, że panowie pracują nad listą leków refundowanych.

„W #MZ trwają prace nad nową listą leków refundowanych” – czytamy.

Te słowa doprowadzą do furii polską opozycję. Viktor Orban bez dyplomacji

Wpis z gatunku tych, o których raczej błyskawicznie się zapomina. Tym razem jednak było inaczej. Okazało się bowiem, że zdjęcie Łukasza Szumowskiego wywołało wściekłość u niektórych internautów. Pod fotografią pojawiło się wiele krytycznych, a nawet obraźliwych wpisów pod adresem polityka tworzącego rząd Prawa i Sprawiedliwości.

„Pan minister cos bardzo czerwony. Nie powinien wybrać się do lekarza?” – zapytał jeden z komentujących. „Aż by się chciało spytać o rolę przy układaniu listy instruktorów narciarstwa i handlarzy bronią” – dorzucił, nie bez złośliwości, inny z internautów.

Jak dotąd przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia nie zdecydowali się usunąć zdjęcia. Muszą jednak zdawać sobie sprawę, że fala hejtu z pewnością będzie rosła. W komentarzach zgromadziła się bowiem spora grupa przeciwników Łukasza Szumowskiego.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x