Zofia, Hrabina Wessex. To ona zastąpiła Meghan Markle (GALERIA)

Zofia Hrabina Wessex

Zofia, Hrabina Wessex to osoba, która w opinii ekspertów zastąpiła Meghan Markle. Synowa królowej to obok Księżnej Kate, jedna z dwóch najbardziej zapracowanych w tej chwili brytyjskich księżnych. Kim jest żona najmłodszego dziecka ElżbietyII?

Zofia, Hrabina Wessex to ulubienica królowej

Hrabina urodziła się w 1965 roku. W jej żyłach nie płynie błękitna krew. Jej mama była sekretarką, a ojciec zajmował się sprzedażą samochodów. Zofia, w przeciwieństwie do wielu członków brytyjskiej rodziny królewskiej, wie co to praca zawodowa. Kobieta przez jedenaście lat pracowała w branży public relations. 

Swojego męża, ówczesnego Księcia Edwarda poznała w 1993 roku podczas turnieju tenisowego. Sześć lat później Zofia poślubiła najmłodszego syna Elżbiety II podczas prywatnej cermoni w Kapilcy Świętego Jerzego na Zamku Windsor. 

Zofia i Edward doczekali się dwójki dzieci. Córka Ludwika przyszła na świat w 2003 roku, natomiast syn Jakub w 2007 roku. Co ciekawe, Hrabina Wessex i jej małżonek nie chcieli, aby ich dzieci były tytułowane jako książęta. Dzięki takiej decyzji rodziców, Ludwika i Jakub z punktu widzenia prawa, są osobami prywatnymi. 

[ngg src=”galleries” ids=”236″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ display_view=”default”]Zdaniem mediów, Zofia jest ulubienicą Królowej Elżbiety II. To właśnie ona zazwyczaj towarzyszy monarchinii w drodze na nabożeństwo. Ponadto, jej obecność działa na królową uspokajająco. Niektórzy twierdzą nawet, że Elżbieta II traktuje Hrabinę Wessex jak rodzoną córkę.

Oto najprzystojniejsi książęta na świecie. Który jest w Twoim typie? (GALERIA)

Warto wspomnieć, iż Hrabina Wessex od dawna angażuje się w działalność charytatywną. Jest patronką około siedemdziesięciu organizacji. Od tego roku, jej obowiązki zwiększyły się. Wszystko z powodu odejścia z brytyjskiej rodziny królewskiej Księcia Harry’ego i Meghan Markle. Obok Kate i Williama, to właśnie Zofia i Edward przejęli większą część obowiązków podczas epidemii. 

Jak sądzicie, Zofia, Hrabina Wessex godnie zastępuje Meghan Markle? A może uważacie, że radzi sobie dużo lepiej niż Księżna Sussex, która bez przerwy zaliczała wpadki? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło: Instagram