Krzysztof Bosak mocno uderza w rząd PiS i Dudę. „Porażka!”

0

Krzysztof Bosak wskazał porażkę polskiego rządu. Lider Konfederacji zamieścił na Twitterze wpis, w którym nie bawił się w dyplomację.

Bosak to dziś prawdziwy lider Konfederacji. Wciąż stosunkowo młodego polityka zbudował bowiem dobry wynik w wyborach prezydenckich. Dziś ma duży posłuch szczególnie wśród młodej, antysystemowej publiki.

Niedawno Krzysztof Bosak zamieścił na Twitterze wpis, w którym wskazał kolejną porażkę polskiego rządu. Tym razem w sferze dyplomacji. Chodzi bowiem o zapowiedź przeniesienia amerykańskich wojsk z Niemiec nad Morze Czarne. Wcześniej mówiło się natomiast, że US Army mogłaby ulokować swoje siły w Polsce.

Krzysztof Bosak mocno uderza w rząd PiS

„Zapowiedziana relokacją amerykańskich wojsk z Niemiec w region Morza Czarnego to porażka polskiej dyplomacji. Propagandowe hasło „Fort Trump” umarło przy pierwszym zderzeniu z rzeczywistością. Prezydent Duda podczas wizyty w USA nie osiągnął niczego, prócz sukcesu propagandowego” – pisze Krzysztof Bosak. Po chwili dodał, że po tych decyzjach, jak na dłoni widać, że NATO ma inne priorytety, niż obrona wschodniej flanki.

[irp posts=”36840″ name=”Te słowa doprowadzą do furii polską opozycję. Viktor Orban bez dyplomacji”]

„Widać wyraźnie, że USA mają inne priorytety niż wzmacnianie północno-wschodniej flanki NATO. Strategiczne planowanie obronne w oparciu o siły sojusznika, który ma zupełnie inną percepcję zagrożeń oraz zupełnie inaczej definiuje swoje cele i interesy jest wyrazem lekkomyślności” – przyznał.

Krzysztof Bosak podkreśla, że pomimo tego, co mówi rząd, Trump nie chce zwiększać obecności wojsk amerykańskich w Europie Wschodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here