Ten prosty przepis to hit! Najesz się do syta, a będziesz chudnąć w oczach

Przepis odchudzanie muffiny jajeczne

Odchudzanie to dziedzina, która interesuje coraz większe grono odbiorców. W sieci pojawił się przepis, który pozwoli nie tylko regularnie zrzucać zbędne kilogramy, ale i najeść się do syta. Te muffiny pokocha cała rodzina.

Przepis na muffiny, który pojawił się w serwisie NewsCafe.pl, jest zdumiewająco wręcz prosty. Z jego przyrządzeniem powinien poradzić sobie każdy. Nie oznacza to jednak, że danie jest nudne, bo można przygotować je w naprawdę wielu wariantach. Autorką przepisu jest Marta Sosnowska, dietetyk, partnerka życiowa dziennikarza sportowego – Krzysztofa Stanowskiego.

Idealny przepis na syty, dietetyczny obiad

Bycie głodnym w oczywisty sposób utrudnia odchudzanie. To właśnie przez podjadanie najczęściej nie osiągamy oczekiwanych efektów. Stopniowe rezygnowanie z dietetycznego rygoru najczęściej prowadzi niestety do całkowitej rezygnacji. Ale tak być nie musi! Marta Sosnowska przedstawiła bowiem sprytny sposób na „oszukanie organizmu”.

Ten przepis staje się hitem. Muffiny jajeczne rosną w czasie pieczenia, a każda z nich ma zaledwie kilkadziesiąt kalorii. Właśnie dzięki zwiększonej objętości organizm czuje, że zjedliśmy dużo, gdyż mamy zapełniony żołądek. Jednakże wartość energetyczna przekąski jest tak niska, że nawet zjadając ich 10 w ciągu dnia nie osiągniemy choćby połowy dziennego zapotrzebowania na kcal. – Sytość czujemy po dwóch, góra trzech – czytamy w przepisie. Jak zrobić muffiny jajeczne z dodatkami?

Świetny sposób, by rozpocząć odchudzanie

Będziemy potrzebować:

  • Jajka
  • Cukinia
  • Papryka
  • Szynka w plasterkach
  • Sól
  • Pieprz

Otwórz cały przepis na NewsCafe.pl >

„Na podstawie prowadzonych w Polsce badań nadwagę i otyłość ma obecnie 40 proc. osób w wieku 25-29 lat, 55 proc. osób w wieku 35-39 lat i ponad 65 proc. dla osób powyżej 50.

Ten przepis jest idealnym dowodem na to, że aby po prostu chudnąć, wcale nie trzeba głodować. Przekąski takie jak ta są nie tylko pyszne, pożywne, ale i pozwalają „przemycić” do organizmu wiele witamin czy białko. Wszystko zależy rzecz jasna od tego, jakie składniki dodamy do naszych muffinek. Wariacji jest mnóstwo i można zdać się na własną kreatywność. Więcej przepisów na dietetyczne dania można znaleźć w serwisie NewsCafe.pl