Poseł PiS zszokował pisząc o Powstaniu Warszawskim. „Panie! (…) Szokujące!”

Piotr Kaleta, poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zamieścił na Twitterze wpis dotyczący Powstania Warszawskiego. Komentował zryw jednak w taki sposób, że wywołał zszokowanie nawet u historyków.

Wczoraj obchodziliśmy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o godzinie 17:00, czyli w Godzinie W, w całym kraju zawyły syreny. 

Zatrzymała się też Warszawa, która oddała hołd swoim synom, którzy poświęcili życie walcząc przeciwko znacznie większym siłom okupanckiej, niemieckiej armii.

W rocznicę Powstania Warszawskiego głos zabrał poseł PiS, Piotr Kaleta. Polityk zamieścił wpis na Twitterze, jednak jego treść zszokowała nawet historyków.

Poseł PiS zszokował swoim wpisem o Powstaniu Warszawskim

„Jakże wspaniały jest ten Kraj! Jak piękna i umiłowana jest Polska, gdzie nawet małe Dzieci przelewały za Nią krew. Nie wahały się! Bo tak zostały wychowane. Wiedziały, że tak trzeba. Cześć i chwała BOHATEROM” – napisał Kaleta w swoim wpisie.

Do jego opinii odniósł się historyk, Sławomir Cenckiewicz, który przyznał, że jest zszokowany wpisem posła. „Panie! Jak można pochwalać ofiarę dzieci! Szokujące” – stwierdził Cenckiewicz.

Swoje stanowisko przedstawił również senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Teofil Bartoszewski.