PO czeka trzęsienie ziemi. Zapowiedział to Rafał Trzaskowski!

Rafał Trzaskowski

Wiele wskazuje na to, że Platformę Obywatelską czeka trzęsienie ziemi. Zapowiedział to polityk tego ugrupowania, Rafał Trzaskowski.

Jakiś czas temu informowaliśmy o zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego, byłego kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP, który stwierdził, że chciałby powołać do życia ruch obywatelski. W tym działaniu wspierać postanowiła go małżonka. „Musimy się zorganizować i działać, żeby stworzyć prawdziwą wspólnotę. Wtedy nam się uda!” – pisała Małgorzata Trzaskowska w połowie lipca na Facebooku.

Wydaje się jednak, że Rafał Trzaskowski powoli przechodzi od słów do czynów. Dziś zapowiedział bowiem, że Platforma Obywatelska przejdzie gruntowną przebudowę. Wskazał również, że przemodelowanie formacji ma związek ze zmianą jej charakteru.

ZYSKUJĄCE POPULARNOŚĆ:

Jak teraz ma wyglądać PO? Ze słów Trzaskowskiego, które na Twitterze cytuje dziennikarz Polskiego Radia Karol Darmoros, wynika, że partia miałaby się przemianować na swego rodzaju ruch obywatelski.

PO się zmieni. Zapowiada to Rafał Trzaskowski

Trzaskowski zapowiedział, że PO czeka przebudowa. Dodał również, że będzie wspierał w tym działaniu lidera partii Borysa Budkę.

„Ruch musi być niepolityczny, to nie może być konkurencja dla partii politycznych” – powiedział urzędujący prezydent Warszawy.

„Uważam, na końcu trzeba pewnie będzie budować jedną listę wyborczą, choć każdy zachowa swoją autonomię. Później będzie mógł tworzyć swój klub w Sejmie po to, żeby wygrać z PiS-em” – dodał Rafał Trzaskowski. Polityk przyznaje też, że „nie ma innej drogi”. Uważa bowiem, że jeżeli opozycja nadal będzie się dzielić, wówczas nie ma żadnych szans na zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością.

„Innej drogi nie ma (…) jeżeli będziemy się dalej dzielić, jeżeli tych ruchów, partii będzie kilka albo więcej, jeżeli wszystkie ruszą do wyborów, to na pewno z PiS nie wygramy” – oświadczył były kandydat KO na prezydenta RP.