III wojna światowa wisi na włosku? Donald Trump wydał rozkaz do ataku

III Wojna światowa Donald Trump

III Wojna Światowa może wybuchnąć w każdej chwili? Te mrożące krew w żyłach domysły potwierdzają informacje płynące ze Stanów Zjednoczonych. Donald Trump wydał rozkaz do ataku.

Sama myśl o tym konflikcie potrafi przerazić. III Wojna Światowa często jest rozumiana jako coś ostatecznego, wręcz biblijny Armagedon. Nic dziwnego, w końcu dzisiaj, w dobie światowych potęg wyposażonych w najnowocześniejszą broń, każdy konflikt może mieć charakter wyniszczający dla całego świata.

Drżymy szczególnie teraz, gdy sytuacja międzynarodowa jest naprawdę napięta. Bo od momentu, w którym Stany Zjednoczone są w otwartych zatargach dyplomatycznych z Chinami i Rosją wszystko staje się możliwe. Nic więc dziwnego, że internauci coraz częściej szukają informacji o tym, jak prawdopodobny jest konflikt zbrojny obejmujący między innymi Polskę.

III wojna światowa z pewnością byłaby przerażającym konfliktem. Dla obecnego świata mogłaby być tak samo mordercza, jak jej poprzedniczka z lat 1939 – 1945.

Najgorsze jest to, że pewne informacje są już potwierdzane przez najważniejszych polityków. Ostatnio na przykład Donald Trump potwierdził, że równo dwa lata temu zezwolił na amerykański cyber-atak na farmę trolli w Petersburgu. To oficjalna informacja.

III wojna światowa. Donald Trump wydał rozkaz do ataku

Jeśli więc o takich informacjach mówi się otwarcie, to na pewno nie oznacza to ocieplenia stosunków na linii Waszyngton-Moskwa. Wręcz przeciwnie – prezydent Rosji Władimir Putin znany jest z tego, że rzadko kiedy pozostaje dłużny sowim politycznym oponentom.

Pewne jest więc to, że Donald Trump wydał rozkaz do ataku. W wywiadzie udzielonym „The Washington Post” Trump po raz pierwszy potwierdził, że w 2018 roku zezwolił na atak odwetowy na farmę trolli w Petersburgu. Jak dodał, zgodził się na przeprowadzenie tej operacji po otrzymaniu raportu wywiadu o działaniach Rosji.

Trump potwierdził tym samym, że w Rosji funkcjonowała tzw. zorganizowana akcja dezinformacyjna. Funkcjonowała jako IRA (Internet Research Agency). Według wielu ekspertów ze służb jest odpowiedzialna za dezinformację i ataki hakerskie podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 r. oraz wyborów do Kongresu w połowie kadencji prezydenckiej.

GORĄCE TEMATY Z DZIAŁU POLITYKA: