Skandaliczne pytanie polityczne w „Milionerach”. Tym razem TVN przekroczył granice żenady

Milionerzy TVN beton
fot. screen TVN / tvn24.pl

TVN zażenował kolejnych widzów i internautów, po czym pochwalił się swoim wyczynem w mediach społecznościowych i w serwisie tvn24.pl. W programie „Milionerzy” padło pytanie polityczne. Jego poziom – tak to określmy – odpowiada ostatniemu poziomowi pytań w tym zapożyczonym z zagranicy formacie.

Milionerzy TVN, żenujące pytanie za 500 zł

Jak wiadomo, linia TVN-u – oględnie mówiąc – daleko odbiega od konserwatywnej. Stacja ta wspiera środowiska lewicowo-liberalne. W ostatnim czasie relacjonuje chociażby protesty osób LGBT, niekoniecznie przedstawiając obie strony medalu. Jest to jednak prywatna stacja i nie nam oceniać jej obiektywizm.

Margot już nie wyjdzie z więzienia? Złe wieści dla ruchu LGBT

Jednakże „subtelna” propaganda TVN jest obecna również w formatach rozrywkowych emitowanych przez tę stację. Program „Milionerzy” jest kolejnym, w którym twórcy z redakcji przy Wiertniczej nie pozwolą nam odpocząć od polityki. Programy te, jak wiadomo, mają wielu fanów. Oglądają je najpewniej również ludzie, którzy na co dzień „nie oglądają TVN”. A przynajmniej jego publicystycznej warstwy. Bo na przykład mają poglądy konserwatywne i przez „Fakty” czy „Szkło kontaktowe” czują się wyśmiewani i obrażani.

Niestety, w programie „Milionerzy” jest podobnie. W szczycie konfliktu na linii PiS – LGBT TVN postanowił bowiem zadać jednej z uczestniczek pytanie o to, jak pogardliwie winniśmy nazywać ludzi o poglądach prawicowych. Jak na ironię, było to pytanie za 500 złotych.

„Beton” – kolejne skandaliczne pytanie w Milionerach

Konserwa polityczna to inaczej: kruszywo, cement, beton czy tłuczeń? To pytanie usłyszała w „Milionerach” pani Julia Cieślak z Warszawy. Po użyciu jednego koła ratunkowego, kobieta odpowiedziała na pytanie poprawnie. Przyznała jednak, że najprawdopodobniej poradziłaby sobie bez pomocy. Chciała się jednak upewnić, czy na pewno chodzi o to, co myśli.

Biedronka otworzyła sklep w nietypowym miejscu. Warszawiacy będą w szoku, gdy to zobaczą
Milionerzy TVN pytanie 12 sierpnia 2020
fot. screen TVN / tvn24.pl

TVN, by nie pozostawić obrażonym ludziom złudzeń, wyjaśnia na swojej stronie, dlaczego to odpowiedź trzecia była poprawna. „Konserwa polityczna lub beton polityczny to pejoratywne określenie na kogoś, kto ma konserwatywne poglądy i jest do nich ślepo przywiązany” – czytamy na tvn24.pl.

Dobrze, że mamy TVN, który piętnuje tak bezrefleksyjne postawy i wspiera bez reszty środowiska skore do „negocjacji” z tymi, którzy myślą inaczej. Dobrze, że piętnuje agresję przejawianą przez wszystkich, a nie tylko tych, których wyprowadzonych z równowagi warto pokazać. I w końcu dobrze, że nie dzieli nas jeszcze bardziej. Że nie promuje stereotypów i nie podsuwa gotowych obelg zakompleksionej na punkcie Zachodu gawiedzi.