Strona główna OTOPRESS Opinie Marcin Makowski: Trzaskowski musi budować swój ruch w kontrze do PO

Marcin Makowski: Trzaskowski musi budować swój ruch w kontrze do PO

Marcin Makowski, dziennikarz związany m.in. z Wirtualną Polską, wygłosił ciekawą opinię. Ocenił bowiem, w jaki sposób i na jakich zasadach swój ruch społeczny powinien budować Rafał Trzaskowski.

Po przegranych wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski postanowił przekuć swój dobry wynik na coś trwałego. Nie dziwiło więc, że kilka dni po zwycięstwie Andrzeja Dudy urzędujący prezydent Warszawy zapowiedział powołanie do życia obywatelskiego ruchu społecznego.

- REKLAMA -

W sieci natychmiast zaroiło się od plotek oraz spekulacji. Niektórzy sugerowali, że ruch Trzaskowskiego będzie opierał się tak naprawdę na Platformie Obywatelskiej. Ta miałaby bowiem – w ich ocenie – zmienić logo oraz nazwę i zacząć wszystko „od zera” wykorzystując ogromną popularność byłego kandydata na prezydenta.

Im dalej w las, tym bardziej okazuje się jednak, że Trzaskowski chyba nieco dystansuje się od swojej macierzystej formacji politycznej. Nic dziwnego. PO zalicza wizerunkowe wpadki i nie ma już takiego poparcia społecznego, jak jeszcze kilka lat temu. Prezydent Warszawy nie jest głupi i z pewnością również to dostrzega.

Marcin Makowski: Trzaskowski musi budować swój ruch w kontrze do PO

- REKLAMA -

Głos ws. powstania ruchu społecznego, na czele którego miałby stanąć Trzaskowski, zabrał dziennikarz i publicysta, Marcin Makowski. Jego zdaniem prezydent Warszawy nie powinien budować nowej formacji w oparciu o PO. Co więcej – powinien stanąć do swojej partii w kontrze.

„Ciekawy moment dla Rafała Trzaskowskiego. Jeśli naprawdę myśli o stworzeniu swojego ruchu politycznego, nie może go już budować na bazie PO, tylko w kontrze/korekcie do niej. Trzeciej drogi nie ma” – napisał Makowski.

„Chyba, że cała ta „Nowa Solidarność” to od początku było hasło sytuacyjne” – dodał w dalszej części swojego twitterowego wpisu.

Damian Zioło
Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x