Strona główna OTOPRESS Wiadomości Polityka Ruch Trzaskowskiego. Czy Polacy go chcą? (SONDA, ZAGŁOSUJ)

Ruch Trzaskowskiego. Czy Polacy go chcą? (SONDA, ZAGŁOSUJ)

Ruch Rafała Trzaskowskiego ma powstać już wkrótce. Ludzie skupieni wokół obecnego prezydenta Warszawy zdają sobie bowiem sprawę z jego potencjału politycznego. Najpewniej nowy twór będzie liczył głównie na poparcie dotychczasowych wyborców Platformy Obywatelskiej. Już w lipcowych wyborach Rafał Trzaskowski udowodnił swoją siłę.

Rafał Trzaskowski napsuł Prawu i Sprawiedliwości sporo krwi. Na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi wydawało się bowiem, że kandydat partii rządzącej – Andrzej Duda – ma już wygraną w kieszeni. Na ostatniej prostej pojawił się jednak prezydent stolicy. I o mały włos nie pozbawił prezydenta Dudy miejsca w Belwederze.

- REKLAMA -

Przemysław Czarnek o priorytetach na nowym stanowisku. Minister Edukacji i Nauki jasno określił, czym zajmie sie najpierw

Sonda: Ruch Rafała Trzaskowskiego z szansami na zwycięstwo?

Jak wiadomo, wybory parlamentarne dopiero w 2023 roku. Kapitał polityczny trzeba jednak budować latami. Wiedzą o tym środowiska zrzeszone w nieformalnej koalicji anty-PiS. Stąd też sięgają po Rafała Trzaskowskiego, który zdaje się być dziś jedyną – poza Donaldem Tuskiem – nadzieją dla opozycji na odsunięcie Jarosława Kaczyńskiego od władzy.

- REKLAMA -

Nie wiadomo do końca, jaki kształt i skład będzie miał tzw. Ruch Trzaskowskiego. Wiadomo natomiast, że na jego powstanie liczy spora rzesza wyborców zawiedzionych postawą dzisiejszej opozycji. Zresztą nawet w ostatnich godzinach zdaje się wyczuć spore oburzenie tego elektoratu. M.in. w związku z głosowaniem za podwyżkami dla polityków, którego dopuściła się znacząca większość posłów Koalicji Obywatelskiej, ramię w ramię z PiS. Czy zaufasz nowej inicjatywie, na czele której stanie obecny prezydent Warszawy? Zagłosuj w badaniu poniżej.

Czy zagłosujesz na Ruch Trzaskowskiego, jeśli wystartuje w wyborach parlamentarnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Z ostatniej chwili: Jarosław Kaczyński na kwarantannie, wiemy, co się z nim teraz dzieje

„Zapraszam na marsz”

Rafał Trzaskowski urodził się 17 stycznia 1972 w Warszawie. Dziś ma zatem 48 lat. To polski polityk i politolog, specjalista w zakresie spraw europejskich. Od 2018 prezydent miasta stołecznego Warszawy. W wyborach na włodarza stolicy wyraźnie pokonał kandydata Zjednoczonej Prawicy – Patryka Jakiego. Kandydował również na urząd prezydenta RP w drugich wyborach w 2020. W tych nieznacznie przegrał z Andrzejem Dudą, uzyskując 48,97 proc. poparcia (ponad 10 mln głosów). Ruch Trzaskowskiego, zwłaszcza po drugiej z rzędu kadencji rządu Zjednoczonej Prawicy, może zatem być znaczącą siłą na polskiej scenie politycznej.

Wiem gdzie płynę i co chcę zmienić w Polsce, jeżeli chcecie płynąć ze mną zapraszam, już 5 września zaczynamy długi marsz nowego ruchu – zapowiedział już w piątek Trzaskowski. Oznacza to, że Ruch Trzaskowskiego faktycznie powstanie i nie są to już tylko polityczne spekulacje. Trudno też przypuszczać, że w niedługim czasie kapitał ten nie przekształci się w pełnoprawną partię polityczną. Dziś zapowiadany jest jako ruch obywatelski

źródło: otopress.pl, Wikipedia

OTOPRESS
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x