Borys Budka: chcemy udowodnić, że można nam ponownie zaufać

Borys Budka

Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, po raz kolejny skomentował kwestię projektu ustawy o podwyżkach dla polityków. Lider opozycyjnej formacji zamieścił wpis w serwisie Twitter.

Na polityków Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzi również Platforma Obywatelska, spadła fala krytyki. Chodzi oczywiście o projekt ustawy dotyczącej podwyżek dla polityków, która niedawno trafiła do Sejmu.

Akt prawny poparli jednak nie tylko przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, czyli obozu rządzącego, ale i opozycji. „Za” zagłosowało 100 posłów Koalicji Obywatelskiej. To odbiło się szerokim echem w przestrzeni publicznej.

Polityków KO skrytykował nawet Donald Tusk, który zasugerował, by liderzy opozycji się „ogarnęli”. Teraz głos w całej sprawie ponownie zabrał przewodniczący PO, Borys Budka, który zamieścił wpis na Twitterze.

Borys Budka o podwyżkach dla polityków. Lider PO się kaja

Budka zamieścił wpis na Twitterze, w którym ponownie przeprosił za to, że politycy PO zdecydowali się poprzeć projekt ustawy o podwyżkach.

Poparcie projektu o podwyżkach to była błędna decyzja. Jako lider czuję się osobiście za ten błąd odpowiedzialny. To dzięki Wam wyciągnęliśmy wnioski. Przed nami dużo pracy, by udowodnić, że warto nam ponownie zaufać” – powiedział Borys Budka.

Jeszcze wcześniej Borys Budka wydał rekomendację senatorom PO, by podczas głosowania w wyższej izbie parlamentu odrzucili projekt, który wcześniej poparł Sejm. Jego apel przyniósł skutek, ponieważ Senat faktycznie odrzucił ustawę. Oznacza to, że teraz ponownie wróci do Sejmu. Tam większość ma jednak Zjednoczona Prawica, która – o ile zechce – ponownie zagłosuje „za”. Później wszystko znajdzie się w rękach Andrzeja Dudy. To do niego bowiem należeć będzie ostateczna decyzja w tej sprawie. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż obserwowanie biegu wydarzeń oraz całej sytuacji.