Awaria serwerów w TVP. Warzecha: nie wytrzymały propagandy

Warzecha

Wielka awaria serwerów w TVP. Swoją opinię na ten temat, utrzymaną w mocno ironicznym tonie, wygłosił za pośrednictwem Twittera dziennikarz Łukasz Warzecha.

Informację o tym, że w budynku TVP przy ul. Woronicza w Warszawie nastąpiła awaria serwerów podał serwis internetowy Onet.pl.

„Wczoraj, kiedy w TVP włączono zasilanie po awarii, która miała miejsce u dostawcy prądu, nie wytrzymały zabezpieczenia i spaliły się serwery emisyjne, gdzie wgrane są programy. Tak wynika z naszych nieoficjalnych, wczorajszych ustaleń. Nie działały też główne strony internetowe telewizji polskiej. Dziś strony działają, jednak do rana nie pojawiały się tam żadne nowe materiały” – czytamy w Onecie.

Anonimowy rozmówca portalu przyznaje, że ekipa techniczna pracuje nad tym, by usterka została jak najszybciej naprawiona. „Emitujemy audycje na żywo oraz programy z listy rezerwowej. Staramy się, żeby to było jak najbardziej zgodne z ramówką, ale nie zawsze się udaje” – mówi.

Teraz głos w całej sprawie zabrał dziennikarz i publicysta, Łukasz Warzecha, który zamieścił prześmiewczy wpis na Twitterze.

Padły serwery w TVP. Łukasz Warzecha z kpiącą opinią

Warzecha postanowił boleśnie zadrwić z TVP. Odniósł się bowiem do materiałów, które na co dzień emitowane są na antenie Telewizji Publicznej.

„Nawet serwery nie zdzierżyły tej propagandy” – napisał dziennikarz i publicysta.

Wpisów, podobnych do tego, który zamieścił Warzecha było w sieci oczywiście więcej. Internauci drwili bowiem z całej sytuacji i byli przy tym bezlitośni dla przedstawicieli Telewizji Publicznej.

Kolejna po Czajce awaria szamba w Warszawie. Tym razem w TVP padły serwery” – napisano na profilu społecznościowym Tygodnika „NIE”. „W sprawie pożaru serwerowni TVP: czy to oznacza, że zniszczeniu uległa dokumentacja programów tej telewizji szczujących, kłamiących i manipulujących opinią publiczną na rzecz partii rządzącej? Fachowców pytam” – zapytał z kolei Bartłomiej Sienkiewicz z Platformy Obywatelskiej.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x