Łukasz Warzecha o projekcie Lewicy: jak zwykle bez sensu

Warzecha

Łukasz Warzecha skomentował projekt ws. zmian w ruchu drogowych, który złożyła Lewica. Publicysta bardzo krytycznie ocenił tę propozycję.

We wtorek do Sejmu wpłynął projekt Lewicy dotyczący zmian w ruchu drogowym. Jego twórcy chcieliby m.in. pierwszeństwa dla pieszych przed wejściem na pasy, możliwości odebrania prawa jazdy przy znacznym przekroczeniu prędkości poza terenem zabudowanym czy ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w nocy.

Propozycję już dziś wywołują spore kontrowersje w przestrzeni publicznej. Ochoczo komentują je internauci, który udzielają się m.in. na Twitterze.

Głos w tej sprawie zabrał również publicysta Łukasz Warzecha. Jego zdaniem projekt, który złożyła Lewica jest – jak twierdzi – „bez sensu”.

Łukasz Warzecha o projekcie Lewicy

Lewica w sprawie ruchu drogowego jak zwykle bez sensu. Z tym że akurat to jest powtórzenie rządowych zapowiedzi” – napisał publicysta na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Bardzo jestem ciekaw, jak będzie definiowane w praktyce <<oczekiwanie na przejście>>” – dodał nawiązując do wspomnianego wcześniej pomysłu, który przed wejściem na pasy daje pierwszeństwo pieszemu.

Pod wpisem, który zamieścił Łukasz Warzecha, rozpętała się dyskusja. Udział w niej wziął sam zainteresowany, który odpowiadał internautom.

Powtarzam: warunkiem postawienia jakichkolwiek większych wymagań kierowcom powinien być audyt WSZYSTKICH przejść dla pieszych w Polsce, przede wszystkim pod katem widoczności” – napisał Warzecha, a za chwilę odpowiedział mu Łukasz Zboralski.

Zmiana ustawy prawo o ruchu drogowym budzi w Polsce wiele kontrowersji. Kierowcy oczywiście obstają przy swoim, natomiast piesi mają swoje racje. O tym, że do nowelizacji ma dojść mówi się jednak od dłuższego czasu. Oznacza to, że prędzej czy później zmiany nastąpią, aczkolwiek nie wiadomo w jakiej formie. Projekt Lewicy to jeden z pomysłów.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x