„Kuchenne rewolucje”. Właściciele restauracji pozwali Gessler i TVN. Na planie przeżyli piekło

Magda Gessler Kuchenne rewolucje TVN restauracje

Magda Gessler już od dekady przeprowadza „Kuchenne rewolucje”. Program ten stanowi dla widzów stacji TVN jedną z najbardziej atrakcyjnych pozycji. Charyzmatyczna kobieta obrała sobie za cel sprawienie, by polskie restauracje stały na znacznie wyższym poziomie, niż dotychczas.

Popularność „Kuchennych rewolucji” osiągnęła na przestrzeni tych wszystkich lat niebywałą skalę. Nic więc dziwnego, że właściciele kolejnych lokali gastronomicznych postanawiają spróbować odmienić swoje biznesy przy pomocy znanej restauratorki. Nie zawsze jednak pozostają zadowoleni ze zmian wdrożonych przez Gessler, a właściwie ich skutków.

„Kuchenne rewolucje” TVN: Magda Gessler nie zawsze pomaga?

Zamysł programu zdaje się być oczywisty. Prowadząca wytyka błędy restauratorom, zwraca uwagę na konieczne utrzymywanie wysokiej jakości podawanego jedzenia i czystości w lokalach. Jak jednak przekonują właściciele niezadowoleni z rewolucji, często pani Gessler wykonuje działania na wyrost i „pod publikę”.

Jak czytamy w medialnych doniesieniach na temat kolejnych pozwów przeciwko TVN i restauratorce, właściciele bywali na planie programu zaszczuwani. „Z dnia na dzień bez jakiejkolwiek winy stałam się potępiona przez wszystkich, nikt nie miał ochoty słuchać moich wyjaśnień” – tłumaczyła w rozmowie z dziennikarzami gazety „Na żywo” właścicielka restauracji Maltamara z Goczałkowic. Tam „Kuchenne rewolucje” przyniosły efekt odwrotny od zamierzonego. Z kolei właściciele innych restauracji twierdzą, że Magda Gessler zdemolowała im lokal.

Restauracje upadają po rewolucjach

Ponadto do pozwu mieli dołączyć jeszcze: właścicielka zajadu „Ania z Zielonego Wzgórza” z Tarnowskich Gór, która po emisji programu musiała zamknąć swój lokal oraz właściciele restauracji „Magistrat”, w której Gessler zrobiła „show” przewracając krzesła i rozbijając naczynia. Po udziale w programie „Kuchenne rewolucje” zamkniętych zostało co najmniej kilkanaście restauracji. Jak wiadomo, program, który prowadzi Magda Gessler, bazuje na emocjach. Czyżby zatem zdarzało się tworzyć kontrowersje i konflikty na potrzeby programu? Tego stacji TVN nigdy nie udowodniono. Kolejny właściciel pozwał Magdę Gessler po tym, jak nie podpisała się pod zmianami w jego przybytku. O co konkretnie?

Po emisji programu państwo Czysz zarzucili producentom manipulację i zniesławienie. Sprawę skierowali do sądu: – Skorzystaliśmy z art. 212 Kodeksu karnego, który mówi m.in. o pomówieniu za pomocą środków masowego przekazu – mówił reprezentujący restauratorów Maciej St. Zubek w rozmowie z lokalnym portalem internetowym – czytamy w teleshow.wp.pl