PKO BP z problemami. Nowe informacje nie napawają optymizmem

Pieniądze PKO BP Santander Bank Polska mBank

Dziś PKO BP cieszy się największym zaufaniem Polaków. Pieniądze na około 10 milionach rachunków gromadzą głównie klienci biznesowi. PKO ma jednak również mnóstwo klientów indywidualnych. Czy mają się o co niepokoić? 

Pieniądze zgromadzone na rachunkach w PKO Banku Polskim liczone są w miliardach. Nic więc dziwnego, że udziały w największym banku naszego kraju chce mieć każdy, kogo na to stać. Ponadto instytucja istniejąca już od ponad stu lat cieszy się zdecydowanie największym zaufaniem Polaków.

Najnowsze dane wskazują jednak, że PKO BP ma kłopoty, o jakich nie mogliśmy mówić w ostatnim okresie. Środki na kontach nie są zagrożone, natomiast sam trend obserwowany właśnie na rynku, niespecjalnie pozwala spać spokojnie.

PKO BP traci w notowaniach. Pieniądze Polaków są jednak bezpieczne

Jest oczywiste, że opisywany bank uchodzi za potencjalnie najbardziej stabilny. To przecież bank „państwowy”. Natomiast konkurencja na rynku jest bezlitosna. Dziś czytamy bowiem w branżowym serwisie fxmag.pl, że PKO zalicza spory „zjazd”, natomiast „zieloną wyspą” jest rozwijający się w imponującym tempie mBank.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ O PKO BP >

Warto pamiętać, że w istocie PKO BP to jedna z najbardziej stabilnych instytucji finansowych w Polsce. W lutym ubiegłego roku obchodziła 100-lecie istnienia. Jak możemy przeczytać we wpisie w serwisie Wikipedia, bank powstał w wyniku dekretu marszałka Józefa Piłsudskiego:

Dnia 7 lutego 1919, dekretem naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego, utworzona została Pocztowa Kasa Oszczędności. Jej pierwszym dyrektorem został mianowany 28 grudnia 1919 Hubert Linde. Przez wiele lat w okresie II Rzeczypospolitej prezesem PKO był Henryk Gruber. Z czasem utworzono centralę banku w Warszawie z siedzibą przy ul. Świętokrzyskiej 31/33 oraz pierwsze oddziały lokalne: w Krakowie, Lwowie, Łodzi, Poznaniu i Katowicach.

  1. Anna Przybylska przed śmiercią ujawniła tajemnicę. Dotąd nikt o tym nie wiedział
  2. Lidl wprowadził do oferty niewiarygodny produkt za śmieszne pieniądze. Alternatywa dla maseczek, każdy chce to mieć
  3. Mega-ściema w Biedronce? Polacy nawet nie wiedzieli, jak są oszukiwani
  4. Biedronka przyłapana na kolejnym oszustwie. Tym razem sprawa jest poważna