Łukasz Warzecha o znanym lekarzu: doktor od koronapaniki

Warzecha

Łukasz Warzecha, publicysta i dziennikarz, starł się na Twitterze z lekarzem Pawłem Grzesiowskim. Ten drugi to jeden z najbardziej opiniotwórczych lekarzy w kwestii koronawirusa.

Paweł Grzesiowski to znany w Polsce immunolog. Medyk aktywnie udziela się zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych w kwestii koronawirusa. Ostatnio, za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, pokazał pewien przykład. Chciał w ten sposób zasugerować wszystkim, do czego doszłoby, gdyby w Polsce nie wprowadzono lockdownu.

„Dedykuję wszystkim, którzy podważają pandemię: miasto Manaus (w Brazylii – przyp. red.) bez lockdownu 1,8 mln mieszkańców, oficjalnie zmarło od marca 3300 osób = 0.18%. Zachorowało prawdopodobne ok. 90% ludności. Dla porównania, gdyby w Polsce puścić koronawirusa na żywioł, zmarłoby 75 tys ludzi” – napisał Grzesiowski.

W dyskusję z lekarzem wszedł publicysta, Łukasz Warzecha. Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań, w której nie zabrakło „koronaepitetów”.

Łukasz Warzecha uderza w Pawła Grzesiowskiego

Warzecha odniósł się do wspomnianego wpisu Pawła Grzesiowskiego. Publicysta nazwał lekarza… doktorem od koropaniki.

„Czegoś nie rozumiem. Skoro śmiertelność grypy sezonowej wg WHO to od 0,1 do 0,5 proc., a pan doktor od koronapaniki grzmi, że w mieście z ogromną gęstością zaludnienia i słabą higieną bez lockdownu zmarło na COVID raptem 0,18 proc. – to czy tylko ja tu widzę absurd?” – zapytał Łukasz Warzecha.

Grzesiowski nie zostawił jednak wpisu Warzechy bez odpowiedzi. Lekarz postanowił bowiem odpisać publicyście.

„Redaktorowi Warzesze nie gratuluję refleksji i koronaepitetów. Warto zapytać zanim się oceni. Skutki zdrowotne i społeczne pandemii będą widoczne przez wiele lat. Zgony to jeden aspekt. A powikłania i kalectwo oraz mln hospitalizacji nie robią wrażenia?…umierają najsłabsi” – napisał immunolog.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x