Skandal wokół bonu turystycznego. Mnóstwo rodzin zgłasza skargi

Jarosław Kaczyński bon turystyczny

Bon turystyczny to flagowa, spełniona zresztą, obietnica rządu PiS z ostatniej kampanii. Jarosław Kaczyński pęka z dumy, gdy mówi o kolejnym programie socjalnym, który ułatwi życie polskim rodzinom. W tysiącach przypadków bon okazał się jednak dodatkową komplikacją.

Skargi napływają z całego kraju. Wydawało się, że wprowadzenie bonów będzie bardzo łatwą misją dla ministerstwa pracy, rodziny i polityki społecznej. Niestety, i tu pojawiły się problemy. Sprawę opisuje między innymi Radio Zet.

Problemy z bonem turystycznym – kolejne skargi napływają

Słynny już bon turystyczny miał pomóc milionom polskich rodzin w zaoszczędzeniu na wakacjach. Jednakże w wielu przypadkach beneficjenci tylko najedli się wstydu. Przedstawiciele frakcji rządzącej odnieśli się już do tysięcy skarg na to, że bony turystyczne… nie działają.

Bon turystyczny nie zadziałał u co najmniej 20 tysięcy Polaków – wynika z analizy „Rzeczpospolitej”. Tyle razy rodzice składali skargę na niemożliwość skorzystania z bonu w czasie minionych wakacji. Taka sytuacja oznacza oczywiście, że za usługi rodziny musiały płacić z własnej kieszeni. Inicjatorzy programu tłumaczą, że nie wszystko poszło tak, jak należy, gdyż program chciano wdrożyć jak najszybciej.

Zależało nam na uruchomieniu programu od 1 sierpnia. Przy tak szybkim tempie wdrażania systemu na początkowym etapie mogły wystąpić problemy, głównie związane z wczytaniem bazy danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do ZUS. Na podstawie tej bazy przyznawane są bony – wyjaśniał „Rzeczpospolitej” Grzegorz Cendrowski z POT.

  1. Korwin-Mikke o maseczkach: 25 tys. ludzi umarło i nie kazano ich nosić
  2. Lekarz o kwestionujących Covid-19: przyjmuję duszącego się pacjenta
  3. Adam Andruszkiewicz broni żony: postanowiłem zabrać głos
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x