Korwin-Mikke o maseczkach: 25 tys. ludzi umarło i nie kazano ich nosić

Korwin-Mikke
Fot. YouTube/namzalezy.pl

Janusz Korwin-Mikke był gościem programu na antenie TVP Info. Podczas rozmowy mówił m.in. o obowiązku noszenia maseczek.

Janusz Korwin-Mikke należy do przeciwników drastycznych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Polityk ma bowiem do całej sprawy dość liberalne podejście, które jest zresztą zgodne z jego poglądami politycznymi.

Ostatnio poseł Konfederacji gościł na antenie TVP Info, gdzie wyrażał swoje oburzenie m.in. obowiązkiem noszenia maseczek.

To jednak nie koniec. Polityk nawiązał przy okazji również do innych dziedzin życia, takich jak m.in. sprzedaż własnych produktów.

Korwin-Mikke o obowiązku noszenia maseczek. Polityk nie wytrzymał

„Słyszałem (…), że za komuny to państwo robiło wszystko, a teraz działamy sami” – rozpoczął wyraźnie poirytowany Korwin-Mikke.

„Otóż chciałem przypomnieć: za komuny górale robili oscypki, jakie chcieli, a teraz stoi nad nimi urzędnik i kontroluje jakość oscypków. Za komuny nie musiałem się zapinać pasami w samochodzie, teraz muszę. Za komuny mogłem mleko niepasteryzowane zostawić na zsiadłe, a teraz nie mogę” – dodaje doświadczony polityk.

To jednak nie koniec. Korwin-Mikke nawiązał bowiem do obowiązku noszenia maseczek. Polityk stwierdził, że w czasie epidemii grypy azjatyckiej, gdy zmarło 25 tysięcy osób, nie było obowiązku noszenia maseczek.

„Za komuny jak była epidemia grypy azjatyckiej, to 25 tys. ludzi umarło i nie kazano nosić maseczek, a teraz rząd każe. I pani mówi, że teraz ludzie mają inicjatywę” – mówi poseł Konfederacji.

Z obowiązkiem noszenia maseczek w miejscach publicznych nie zgadzają się też inni politycy oraz dziennikarze. Przeciwko obostrzeniom jest m.in. Marcin Rola z telewizji wRealu24. „Natychmiast należy znieść wszelkie restrykcje, stworzyć komisję śledczą złożoną z ekspertów ws. pseudopandemii, osądzić odpowiedzialnych bandytów, przeprosić Polaków i opuścić WHO” – pisał ostatnio na swoim profilu. Więcej TUTAJ.

źródło: Twitter/TOP TVP INFO