Śmierć na drodze. Kolejny zgon pod Toruniem

S10 Śmierć

Wtorkowy poranek zakończył się tragicznie dla dwójki podróżnych. Śmierć zebrała na drodze swoje krwawe żniwo kolejny raz.

Tragiczna wiadomość dotarła do nas nad ranem. Podczas porannej podróży tuż po godzinie 8 rano doszło do karambolu, w którym brały udział trzy samochody. W wyniku doznanych obrażeń dwójka osób poniosła śmierć. Jest to kolejny wypadek na trasie S10, która staje się czarnym punktem na drogowej mapie polski.

Jak podają służby, na miejscu pracują obecnie cztery zastępy straży pożarnej w celu szybkiego uporania się ze szkodami. Rzecznik prasowy policji ogłosił, że prokuratura już przystępuje do czynności wyjaśniających. Nie jest jeszcze pewne, który kierowca ponosi winę za śmierć.

Dla podróżnych ważna jest informacja do kiedy będzie zablokowana trasa S10. Jak podają przedstawiciele GDDKiA, droga będzie wyłączona z ruchu przez co najmniej 4 godziny. Zalecamy zatem wybranie innej trasy w celu uniknięcia opóźnień i zaoszczędzenia sobie utrudnień w podróży.

Śmierć na trasie

Co roku na polskich drogach ginie prawie 3000 osób. Jest to niezwykle niepokojące, gdyż obserwujemy stałą tendencję wzrostową. Szczególne natężenie wypadków ze skutkiem śmiertelnym obserwujemy w czasie wakacji. Rok do roku ten czas bije rekordy pod względem niechlubnych statystyk.

W tym okresie pojawia się większa niż normalnie ilością samochodów na drogach. Wynika to z faktu wyruszenia w trasę przez tak zwanych „niedzielnych kierowców”, którzy użytkują auta sporadycznie. Brak stałej jazdy rzutuje natomiast na wolniejsze odruchy i słabsze opanowanie maszyny, które jest kluczowe w krytycznych momentach ocierania się o śmierć. Należy zatem pamiętać o większej potrzebie uwagi w tych okresach.

Nie ustają apele ze strony służb o zachowanie trzeźwego umysłu na drogach. Kolejne akcje policji mają ograniczyć liczbę wypadków. Jednak każdy z nas może zrobić najwięcej dla poprawy bezpieczeństwa. Zdjęcie pedała z gazu, prowadzenie  będąc wypoczętym czy też wsiadanie do auta jedynie w stanie trzeźwym, może uratować nam i wielu innym życie. Jak mówi stare lekarskie przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x