Dominika Kulczyk zamieściła inspirujący cytat. Każdy powinien go zobaczyć

Dominika Kulczyk
Dominika Kulczyk, fot. Facebook

Dominika Kulczyk zamieściła dziś w mediach społecznościowych słowa, które bez wątpienia mogą inspirować. Jedna z najbogatszych Polek często dzieli się z fanami głębokimi przemyśleniami.

43-letnia Dominika Kulczyk budzi skrajne emocje. Jedni cenią ją za to, co robi dla innych. Za to, że – mimo bezsprzecznie szczególnej pozycji w hierarchii społecznej – pozostaje człowiekiem. Inni wypominają jej, że wszystko, co ma zawdzięcza ojcu.

Faktem jest jednak, że kobieta również po jego śmierci bardzo dobrze sobie radzi. W dodatku regularnie nie tylko angażuje się w inicjatywy charytatywne, co sama przekazuje niebagatelne kwoty potrzebującym. Chociażby na walkę z koronawirusem, już na początku pandemii, przeznaczyła 20 milionów złotych.

Dominika Kulczyk opublikowała piękny cytat

Bliskie są mi słowa teologa i etyka Reinholda Niebuhra: „Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę, i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego„… – przekazała Dominika Kulczyk.

https://www.facebook.com/KulczykDominika/posts/3857825320899204

Nie wiemy co prawda, na ile powyższe słowa odnoszą się do polskiej rzeczywistości, a na ile do życia ogółem. Cytat można jednak interpretować na wiele sposobów. Dlatego też jest niezwykle inspirujący. Mówi nam między innymi, że – jeśli tylko będziemy wystarczająco silni – wszystko jest w naszych rękach. Przypomina nam znaną sentencję: „Nie pozwól, aby coś, na co nie masz wpływu, miało wpływ na ciebie”.

[box/]

Dominika Kulczyk to córka znanego biznesmena – Jana Kulczyka. Zmarł on w 2015 roku w Wiedniu, w wyniku powikłań po operacji. Krążą dziś teorie spiskowe na temat rzekomej ucieczki mężczyzny i upozorowania własnej śmierci. Nigdy jednak nie przedstawiono choćby cienia dowodu. Sama Dominika nie ukrywa, że tego typu teorie są dla niej bolesne. Trudno jednak mieć nadzieję, że przestaną być rozprzestrzeniane.