Warzecha o Morawieckim: argumentacja na poziomie pryszczatego nastolatka

Warzecha

Łukasz Warzecha, dziennikarz i publicysta, skomentował wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego nt. projektu „Piątka Dla Zwierząt”. Nowa propozycja Zjednoczonej Prawicy dotyczy m.in. zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Propozycja partii rządzącej ma na celu zabezpieczenie praw zwierząt, a także m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego. Pomysł wzbudził nieco kontrowersji, szczególnie ze strony przedstawicieli branży futrzarskiej.

Rządzący obstają jednak przy swoim. Ostatnio głos w całej sprawie zabrał premier, Mateusz Morawiecki. „Humanitarne traktowanie zwierząt należy do kanonu człowieczeństwa. Cieszę się z tego, że prezes Jarosław Kaczyński tak mocno podkreśla, że sposób traktowania zwierząt świadczy o nas, o ludziach” – powiedział szef rządu podczas Q&A z internautami.

Łukasz Warzecha: argumentacja na poziomie pryszczatego nastolatka

Słowa, która wypowiedział Mateusz Morawiecki, wywołały sporo kontrowersji. Odniósł się do nich m.in. publicysta i dziennikarz Łukasz Warzecha, który zamieścił wpis w serwisie Twitter. Nie bawił się w dyplomację wobec szefa rządu. Stwierdził bowiem, że ten wypowiada się, jak „pryszczaty nastolatek”.

„Argumentacja na poziomie pryszczatego nastolatka, zwłaszcza gdy mówimy o konkretnych miejscach pracy, podatkach, odszkodowaniach, pieniądzach podatników. Żenada na najwyższym poziomie” – napisał Warzecha na swoim profilu społecznościowym.

„Mój ulubiony „argument” przeciwników branży futrzarskiej to ten, że to nie jest „niezbędne”. W następnym kroku Rada Mędrców im. Władysława Gomułki określi, co jest niezbędne, a co nie, i to, co zbędne, zostanie zlikwidowane” – dodał w kolejnym wpisie publicysta.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x