Julian Alaphilippe i Marion Rousse ośmieszeni na łamach francuskiego dziennika. Nie obejdzie się bez konsekwencji

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe i Marion Rousse to jedna z najpopularniejszych par we Francji. Sportowiec na swoim koncie odnotował wiele sukcesów, dzięki czemu może cieszyć się popularnością na całym świecie. W ostatnim wydaniu jednego z francuskich dzienników pojawił się rysunek ośmieszający mężczyznę. To wyraźnie zniesmaczyło nie tylko samego zainteresowanego, ale również wszystkich, którzy to widzieli. W sieci zawrzało. Osoba odpowiedzialna za narysowanie tego poniesie ogromne konsekwencje. 

Julian Alaphilippe największą rozpoznawalnością cieszył się po wyścigu Tour de France w 2019 roku. To właśnie on przez większość wyścigu utrzymywał się na pozycji lidera. Niestety nie udało mu się zwyciężyć, ponieważ na metę dotarł jako piąty, nie mniej jednak wtedy zrobiło się o nim bardzo głośno.

28-letni mężczyzna jest w związku z Marion Rousse, która swego czasu również była kolarką. Uchodzą za jedną z najpopularniejszych sportowych par. Dziś kobieta zajmuje się dziennikarstwem. Pracuje przy Tour de France, relacjonując to, co dzieje się podczas wyścigu. Wielu docenia jej pracę, ponieważ uważają, że świetnie sprawdza się w swojej roli. W rysunku, który ośmieszył jej partnera, jej również się oberwało.

Julian Alaphilippe ośmieszony przez francuski dziennik 

W niedzielnym wydaniu dziennika „L’Humanité” ukazał się rysunek, na którym para leży nago w łóżku, a kobieta, trzymając mikrofon, pyta sportowca, czy udzieli jej wywiadu. Rysownik najwidoczniej uznał, że taka karykatura rozbawi czytelników. Niestety tak się nie stało.

„Sześć lat świetnego relacjonowania wyścigu można sprowadzić do jednego rysunku, który nie trzyma poziomu. I ma zerowy szacunek do kobiet” – pisze jeden z internautów.

Na Twitterze zawrzało z oburzenia osób, które widziały owe „dzieło”. Wielu twierdzi, że to obrzydliwe, dlatego szef dziennika od razu postanowił wyciągnąć konsekwencje. Wprawdzie osoba odpowiedzialna za narysowanie tego, przeprosiła za swoje zachowanie, jednak okazało się, że to zdecydowanie za mało. Mężczyzna w trybie natychmiastowym pożegnał się ze swoim dotychczasowym stanowiskiem.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Małgorzata Rozenek zaatakowana przez obserwatorów. Poszło o prawa zwierząt
2. Świat wstrzymał oddech. Kolejna rocznica wielkiej tragedii
3. Agnieszka Chylińska przeszła nieprawdopodobną metamorfozę. Po izolacji wygląda zupełnie inaczej
4. Zawał serca jest najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju. Pod żadnym pozorem nie bagatelizuj tych symptomów
5. „Kuchenne rewolucje”. Magda Gessler wywróciła ten lokal do góry nogami, było naprawdę ostro