Kasta! Żona prezentera TVP zarobi milion na państwowej posadzie

Lucyna Klein-Klarenbach zarobi miliony

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o głośnych dymisjach w spółkach skarbu państwa. Wygląda na to, że był to tylko chwilowy odwrót. Sprawcą całego zamieszania jest Lucyna Klein-Klarenbach.

Sprawa prawdopodobnego nepotyzmu w spółkach skarbu państwa znowu nabiera tempa. Dzieje się to za sprawą świeżo opublikowanej informacji, z której wynika, że Pani Lucyna Klein-Klarenbach została członkinią rady nadzorczej grupy Centralnego Zaopatrzenia Hutnictwa. Sprawa budzi liczne kontrowersje, ponieważ jest to podmiot podległy państwu.  Wiele osób sugeruje, że nie bez znaczenia była tu postać jej męża. Spółka, w której radzie będzie zasiadać, zajmuje się handlem węglem oraz materiałami przemysłowymi. Na nowym stanowisku będzie zarabiać 100 tysięcy złotych miesięcznie.

Nie jest to pierwsza praca Pani Klarenbach w spółkach skarbu państwa, gdyż wcześniej piastowała ona podobne stanowisko w PKP. Nie znane są jednak szczegóły tej umowy. Na pytania o szczegóły, rzecznik zasłania się tajemnicą przedsiębiorstwa. Nie wiemy zatem, czy zrezygnowała z tej posady, po powołaniu do CZH.

Lucyna Klein-Klarenbach startowała na radną dzielnicy Warszawa-Wawer z ramienia Prawo i Sprawiedliwość. Nie udało się jej jednak uzyskać mandatu.

Lucyna Klein-Klarenbach: znany mąż pomaga w wielu sprawach

Nowa członkini zarządu jest najbardziej znana dzięki swojemu mężowi.  Adrian Klarenbach jest znanym prezenterem TVP Info. Prowadzi w tej stacji programy „Minęła 8″oraz „Minęła 20”. Na pytania odnośnie małżonki, popularny dziennikarz odpowiedział, że nie ma nic wspólnego z jej karierą.

Ponieważ w ostatnich dniach zostały nagłośnione liczne przypadki awansów do spółek skarbu państwa osób związanych prywatnie z twarzami PiS i ta nominacja nie przeszła bez echa. Dlatego po owocach ich poznamy i przekonamy się czy jest to nominacja merytoryczna czy polityczna.

Zobacz także:
1. Dziennikarz Polsatu do Giertycha: dostałem parasolką od wyznawców!
2. Domowe nuggetsy z piekarnika. 15 minut i zdrowy obiad gotowy! [PRZEPIS]
3. Owsianka z nasionami chia to ostatnio HIT w sieci! Mamy sprawdzony przepis
4. Biedronka. Polacy wchodzą do sklepów i stają jak wryci. Przełomowe zmiany weszły w życie
5. Czy kiedyś to się skończy? Kolejne gwiazdy opuszczają Gogglebox