Koniec „totalnej opozycji”? Szykują się zmiany na polskiej scenie politycznej

Prawo i Sprawiedliwość zyska nowego koalicjanta?

Ten tydzień obfitował w polityczne wydarzenia. Dzisiaj tematów do rozmów dostarcza nam Prawo i Sprawiedliwość oraz Jarosław Sachajko.

Dzisiejszy, zapowiadający się na leniwy, piątkowy poranek dostarczył nam politycznych emocji. Stało się to za sprawą wywiadu udzielonego przez Jarosława Sachajko rozgłośni RMF FM. Na antenie radia powiedział, że należy wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, ponieważ tylko tak PSL-Kukiz’15 będzie miało realny wpływ na rzeczywistość. Słowa te wywołały niemałe zmieszanie nie tylko na słuchaczach, ale również dziennikarzu prowadzącym.

Wypowiedź ta zeszła się z publikacją jednej z gazet, która opisuje szczegóły spotkań pomiędzy Prawo i Sprawiedliwość, a Polskie Stronnictwo Ludowe. Z doniesień wynika, że Mateusz Morawiecki miał zaoferować Władysławowi Kosiniakowoi-Kamyszowi szereg benefitów. Mieli oni otrzymać tekę ministra rolnictwa (Jarosław Sachajko z Kukiz’15) oraz rezygnację z podziału województwa mazowieckiego, bastionie PSL.

W zamian za ustępstwa, PiS oczekuje koalicji w sejmikach i wejścia do rządu Zjednoczonej Prawicy. Nie da się stwierdzić na ile doniesienia są prawdziwe, ponieważ główni zainteresowani wszystkiemu zaprzeczają. Jedyną wskazówka wydaje się tutaj wypowiedź polityka Kukiz’15 i ciepłe przyjęcie wiadomości przez media rządowe.

Prawo i Sprawiedliwość: zdrajca pozostanie zdrajcą

Wszystkie te manewry mają pozwolić na zapełnienie luki w rządzie po posłach Solidarnej Polski. Narastające tarcia wewnątrz koalicji rządowej nie są niczym nowym, ponieważ posłowie z klubu Zbigniewa Ziobry zachodzą za skórę kolegom z PiS już od dłuższego czasu. Obecna sytuacja z rekonstrukcją rządu podgrzewa atmosferę. Utrata jednego z dwóch ministerstw nie została przyjęta przez koalicjantów ciepło. Nakłada się to na trudną sytuację, związaną z kwestiami ideologicznymi, gdyż frakcja Ziobry radykalizuje się w kwestiach światopoglądowych i podgryza Prawo i Sprawiedliwość z prawej strony.

Najprawdopodobniej losy koalicji wiszą, więc na włosku. Będziemy dla państwa pisać o wszelkich zmianach zachodzących w tej materii.

Zobacz także:
1. Dziennikarz Polsatu do Giertycha: dostałem parasolką od wyznawców!
2. Domowe nuggetsy z piekarnika. 15 minut i zdrowy obiad gotowy! [PRZEPIS]
3. Owsianka z nasionami chia to ostatnio HIT w sieci! Mamy sprawdzony przepis
4. Biedronka. Polacy wchodzą do sklepów i stają jak wryci. Przełomowe zmiany weszły w życie
5. Czy kiedyś to się skończy? Kolejne gwiazdy opuszczają Gogglebox