Urząd Skarbowy przestrzega Polaków. Czekają nas naprawdę spore nieprzyjemności

Urząd Skarbowy apeluje do klientów

Fiskusa można lubić lub nie, ale jedno jest pewne, przed podatkami i śmiercią nie uciekniemy. Urząd Skarbowy to wrażliwy temat, ale dotyczy każdego z nas. Warto więc być na bieżąco z jego decyzjami, czy komunikatami, które przekazują fiskalni urzędnicy. Tak jest i tym razem. Apel wystosowała Dolnośląska Administracja Skarbowa, ale tak naprawdę dotyczy on całego terytorium Polski. Żarty się skończyły.

Urząd Skarbowy o nieprzyjemnościach, które mogą nas czekać

Na stronach Dolnośląskiej Administracji Skarbowej pojawił się niepokojący komunikat. I rzeczywiście, sprawa wydaje się być poważna. Musimy wytężyć naszą uwagę, zwłaszcza, że chodzi o pieniądze.

To właśnie środki Polaków, jak i dane osobowe są zagrożone wskutek coraz odważniejszych działań, które podejmują cyberprzestępcy. Urząd Skarbowy przekazał w swoim komunikacie, że oszuści wydzwaniają do mieszkańców Dolnego Śląska i próbują wyłudzić od nich dane osobowe. Jak udało się nam ustalić, problem nie dotyczy tylko mieszkańców tego województwa. W mediach społecznościowych, a w szczególności na portalu Facebook, internauci z różnych regionów Polski wymieniają się informacjami, że odbierają podobne połączenia telefoniczne. Scenariusz zawsze jest ten sam, albo podobny.

Co mają na celu oszuści, którzy działają metodą „na Urząd Skarbowy”? Otóż chcą wyłudzić od Polaków dane osobowe. Oczywiście nie znamy ich zamiarów, do czego je potrzebują. Jednak przy najbardziej pesymistycznym wariancie, może to być nawet skok na pieniądze, poprzez chociażby tzw. chwilówki. Dlatego też warto być ostrożnym, komu przekazujemy nasze dane.

ZOBACZ TAKŻE: Kuba Wojewódzki spędził z nią kilka lat. Teraz dodała zdjęcie, po którym wszystkim opadły kopary

Jak rozpoznać oszustów? Urząd Skarbowy z województwa dolnośląskiego zamieścił na swojej stronie kilka wskazówek, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Zamieszczamy je z naszym komentarzem poniżej.

  • Oszuści przedstawiają się jako pracownicy Urzędu Skarbowego.
  • Dopytują o dane osobowe takie, jak imię, nazwisko, numer PESEL (lub NIP), adres, czy numer dowodu osobistego.
  • Prawdziwi urzędnicy nigdy nie telefonują do podatników w takich sprawach.
  • Każdą taką próbę nawiązania kontaktu należy zgłosić niezwłocznie pod adres incydent@mf.gov.pl lub do najbliższego Urzędu Skarbowego. Pomoże to nie tylko uchronić kolejne osoby przed oszustami, ale być może i złapać cyberprzestępców, którym pieniądze coraz bardziej przesłaniają ostatnie odruchy człowieczeństwa.

Warto mieć na uwadze ten komunikat Urzędu Skarbowego z Dolnego Śląska. Jak odnotowaliśmy, podobne incydenty dzieją się także na terenie innych województw. Przekazanie wrażliwych danych osobowych oszustom może narazić nas na naprawdę spore nieprzyjemności w bliższej, czy dalszej przyszłości.

Piotr Paterczyk
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x