Premier League wraca już dziś. Sprawdź nasze typy

Premier League nadciaga

W pierwszym meczu nowej kolejki Premier League, Arsenal Londyn podejmie Fulham FC. Od dzisiaj nowy sezon można uznać za otwarty.

Fani piłki nożnej czekali na ten dzień długie miesiące. Ulubiona zagraniczna liga polaków rusza już dziś wieczorem. 20 klubów powalczy w tym sezonie o puchar Mistrza. W tamtym sezonie dominował Liverpool, czy również i w tym ta drużyna zdobędzie najwięcej punktów?

Zmagania w Premier League rozpoczną dwie drużyny, które mają dużo do udowodnienia. Arsenal Londyn zdecydowanie nie błyszczał w poprzednim sezonie. Liczne wpadki, zawirowania i ogólnie słaba gra, doprowadziły do zakończenia sezonu zasadniczego na 9. lokacie. Jest to poziom, który na pewno nie satysfakcjonuje kibiców, ponieważ przez lata przyzwyczaili się oni do gry swojej drużyny na wysokim poziomie.

Fulham FC rozpoczyna rozgrywki z wielką nadzieją. To klub, który wraca do najwyższej ligi po przerwie i na pewno chciałby w niej zostać. Musi jednak udowodnić, że jest tego godny dobrymi wynikami w sezonie. Po ich stronie na pewno jest fakt braku kontuzji w drużynie, co pozwoli na wystąpienie najmocniejszego składu. Odróżnia to drużynę z Hammersmith od kolegów z dzielnicy Holloway, którzy muszą mierzyć się z osłabieniami. Główną z nich jest kontuzja Davida Luiz, który stanowi jeden z filarów drużyny. Będzie to na pewno trudna przeprawa.

Premier League: nasze typy

W dzisiejszych derbach Londynu stawiamy na Fulham FC, ponieważ osłabiony Arsenal powinien ulec drużynie głodnej zwycięstw. Najprawdopodobniej mecz zakończy się wynikiem 2:0.

Ponieważ rozpoczyna się sezon zasadniczy ligi angielskiej, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej całej lidze. Obecnie po transferach Manchester City wydaje się najsilniejszym kandydatem do zdobycia tytułu. Jedyną drużyną zdolną im zagrozić wydaje się obrońca tytułu, Liverpool.

Również będziemy świadkami nowej polskiej twarzy w Premier League, a to za sprawą Mateusza Klicha w barwach Leeds United.

Zobacz także:
1.
Serce Adama Kraśko czeka na czytelniczki. Zwierzenia gwiazdy „Rolnik szuka żony”
2. Koniec „totalnej opozycji”? Szykują się zmiany na polskiej scenie politycznej
3. Świat wstrzymał oddech. Kolejna rocznica wielkiej tragedii
4. Kasta! Żona prezentera TVP zarobi milion na państwowej posadzie
5. Czy kiedyś to się skończy? Kolejne gwiazdy opuszczają Gogglebox