Allegro pojawi się na giełdzie. Będzie szansa na zarobienie dużych pieniędzy

Allegro zawita na warszawskiej giełdzie

Już niedługo na parkiecie GPW pojawi się spółka Allegro. Przygotuj się z nami i zarób duże pieniądze na akcjach giganta.

Poniedziałkowy poranek nie mógł być lepszy dla rekinów giełdowych. Allegro ogłosiło,  zamierza ubiegać się o dopuszczenie na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to nieoczekiwania wiadomość, gdyż wcześniejsze przecieki nie przedstawiały takiego obrotu sprawy.

Jak donoszą branżowe pisma, wycena przedsiębiorstwa może sięgnąć do 54 miliardów złotych. Takie kwoty dałyby palmę pierwszeństwa na rodzimym parkiecie tej spółki, ponieważ wyprzedziłaby ona obecnego lidera CD Projekt Red.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że zdecydowano o wypuszczeniu jedynie 5% ogółu akcji. Zatem zależnie od dalszego rozwoju sytuacji spółki, większa ich ilość może być wypuszczona na rynek.

Allegro uodparnia się na kryzys

Ze słów właścicieli można wysnuć wniosek, że pozyskane pieniądze mają posłużyć walce z nadmiernym zadłużeniem. Kwota 1 miliarda złotych, którą chcą pozyskać w ramach podjętych działań, ma pozwolić to osiągnąć. Również podjęte działania w dziedzinie consultingu, takie jak wykupienie doradztwa od grup Goldman Sachs i Morgan Stanley, mają wspomóc osiągniecie sukcesu.

Platforma sprzedaży Allegro dominuje na polskim rynku ecommerce od lat. Udaje jej się utrzymać pozycję niemal monopolistyczną od początku swojego istnienia we wczesnych latach dwutysięcznych. W ostatnich okresach okresach rozliczeniowych generowała ona sprzedaż około 30 miliardów złotych. Dlatego ostatnie wzrosty wartości spółki o około 25% nie dziwią.

Pytaniem otwarty pozostaje jak potoczą się dalsze losy tej grupy, ponieważ konkurencja nie śpi. Amazon, największy potentat branży detalicznej sprzedaży internetowej na Zachodzie, od lat szykuje się do wejścia na nasz rynek. Chiński gigant Aliexpress buduje od 5 lat swoją nisze w Polsce. W wyniku działań powyższych gigantów, Allegro może w perspektywie utracić swoją pozycję.

 

Zobacz także:
1.
Serce Adama Kraśko czeka na czytelniczki. Zwierzenia gwiazdy „Rolnik szuka żony”
2. Koniec „totalnej opozycji”? Szykują się zmiany na polskiej scenie politycznej
3. Świat wstrzymał oddech. Kolejna rocznica wielkiej tragedii
4. Kasta! Żona prezentera TVP zarobi milion na państwowej posadzie
5. Czy kiedyś to się skończy? Kolejne gwiazdy opuszczają Gogglebox