Borys Budka popiera projekt PiS. „Jestem za zakazem”

Borys Budka

Borys Budka wyraził swoje zdanie na temat zakazu hodowli zwierząt na futra. Polityk publicznie, podczas rozmowy na antenie TVN24, przyznał, że popiera ten pomysł.

Od kilku dni media huczą od opinii ws. nowego projektu Zjednoczonej Prawicy. Chodzi oczywiście o tzw. „Piątkę Dla Zwierząt”, czyli propozycję partii rządzącej, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra.

Pomysł budzi ogromne kontrowersje wśród przedstawicieli branży futerkowej. Krytykuje go również Konfederacja. Najbardziej aktywny w tym zakresie jest Krzysztof Bosak, który zaangażował się w obronę tzw. „futrzarzy”. Twierdzi, że zakaz hodowli doprowadzi do likwidacji wielu dobrze prosperujących biznes. Dodaje też, że ludzie zostaną bez pieniędzy i z długami.

Teraz swoje stanowisko w całej sprawie przedstawiła Platforma Obywatelska, w zasadzie jej lider – Borys Budka. Polityk w rozmowie z TVN24 przyznał, że jest za zakazem hodowli zwierząt na futra.

Borys Budka: jestem za zakazem hodowli zwierząt na futra

Budka przyznał, że popiera zakaz hodowli zwierząt na futra, jednak chce, by zadbano również o ludzi, którzy mogą stracić pracę.

Jestem za zakazem hodowli zwierząt na futra. Będziemy domagać się także, by zabezpieczyć ludzi w sytuacji utraty miejsc pracy” – powiedział Borys Budka.

To kolejna opinia „za” wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt futerkowych. To jednocześnie zła wiadomość dla branży futrzarskiej, która jakiś czas temu odparła pierwsze zakusy likwidacji ich „działki”. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem może pomysłodawcy mogą dopiąć swego. PiS zaangażował bowiem duże siły w projekt, promuje go również medialnie.

Co więcej – propozycję popierają także inne siły polityczne. Mowa m.in. o przytoczonej wcześniej Platformie Obywatelskiej, czy Lewicy, która – co logiczne – z pewnością poprze propozycję ustawy.