Wojciech Cejrowski uderza w Morawieckiego. Mocny wpis na FB

Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i publicysta, ostro skomentował list Mateusza Morawieckiego. Chodzi o słowa, które do rolników skierował premier naszego rządu.

W Bralinie koło Kępna odbyło się III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi. Honorowym uczestnikiem wydarzenia był premier Mateusz Morawiecki, który wystosował list do rolników.

„Staramy się, aby żadna przeszkoda, którą rolnicy napotykają na swojej drodze, taka jak susza, powódź czy pandemia, nie była na tyle silna, aby Państwa praca stanęła w miejscu. Temu służą wszystkie działania pomocowe, które mają na celu nie tylko realne, materialne wsparcie, ale też przynoszą poczucie, że nie jesteście Państwo sami w potrzebie” – napisał szef rządu.

„Świadomi wyzwań i potrzeb naszych rolników, kierujemy dodatkowe wsparcie dla wsi i rolnictwa nie tylko ze Wspólnej Polityki Rolnej, ale także z innych unijnych funduszy, tak aby ich suma była równa rosnącym potrzebom” – dodał premier. Więcej TUTAJ.

Głos ws. listu zabrał podróżnik Wojciech Cejrowski, który zamieścił mocny wpis na Facebooku.

Wojciech Cejrowski uderza w Morawieckiego

Cejrowski był zdziwiony faktem, iż Mateusz Morawiecki zapowiada nowy program wsparcia dla rolników. Podkreśla bowiem, że wskazuje to na to, iż „wieś upada i wymaga wsparcia”. Dodaje, że w założeniu miała być przecież dochodowa.

„Mateusz Morawiecki w liście dożynkowym do rolników zapowiedział nowy program wsparcia dla wsi. Z tego wynika, że po tylu latach rządu wieś upada i wymaga wsparcia. A miała być dochodowa i przynosić podatki” – napisał Wojciech Cejrowski.

Cejrowskiemu wtórowali oczywiście internauci, którzy komentowali jego wpis. „Zamiast myśleć nad programami pomocowymi rząd w końcu zrobiłby coś ze zmową cen w skupach. W skupie za łubiankę wiśni płacili 1,3 zł podczas gdy koszty produkcji to ok 60 gorszy z kilograma. Ja rozumiem że wolny rynek itp. Ale to nie jest powód żeby takie ceny narzucać i ludzi okradać z ich pracy” – napisał, wyraźnie oburzony sytuacją, jeden z nich (pisownia oryginalna).

źródło: The Wojciech Cejrowski/Facebook, otopress.pl