Gareth Bale zmienia klubowe barwy. Szykuje się powrót do macierzy

Gareth Bale zmienia barwy klubowe

Warto w życiu być zdeterminowanym w dążeniu do celu. Gareth Bale jest świetnym przykładem na poparcie tego stwierdzenia.

Sezon piłkarski dopiero zaczął się rozkręcać, a już przyszedł czas na pierwsze transfery. I to nie byle jakie. Gareth Bale, gwiazda Realu Madryt grająca w tym klubie od 2013 roku, zmienia klub.

Walijczyk jest jednym  najlepszych piłkarzy na świecie. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął Southampton w 2005 roku. Po dwóch latach gry w tym zespole został wypatrzony i sprzedany za 10 milionów funtów do Tottenhamu Hotspur. I to właśnie z tą drużyną grał przez następne 6 lat, stając się gwiazdą angielskiej piłki nożnej.

Dzięki bezbłędnej grze w angielskim zespole, został obwołany najlepszym piłkarzem Anglii dwukrotnie, w latach 2011 i 2013. Gareth Bale był ulubieńcem angielskich fanów tamtego okresu. Kult, którym go otoczono, można jedynie porównać do nimbu David’a Beckham’a.

Jednak to kariera w Realu Madryt uczyniła z niego gwiazdę wielkiego formatu. Czterokrotnie w barwach „Królewskich” sięgnął po tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzów. Ponadto dwukrotnie w tym okresie Real Madryt wygrał ligę hiszpańską. Łącznie, w czasie całej swojej gry w zespole, strzelił 105 goli. Kibice na pewno będą długo za nim tęsknić.

Gareth Bale: czas na nową drogę

Pomimo sukcesów, piłkarz postanowił, że czas na zmiany. Od dłuższego czasu zabiegał o powrót do angielskich „Kogutów”. Ponieważ jednak cena za jego transfer była wysoka, kluby nie mogły dojść do porozumienia. W końcu, pod presją trenera Tottenhamu Jose Murinho, udało się osiągnąć satysfakcjonujący dla wszystkich stron kompromis.

Gareth Bale został wypożyczony do swojego ukochanego klubu na jeden rok. Pensja, którą będzie pobierał, zostanie wypłacona wspólnie przez hiszpańską i angielską drużynę. Mówimy tutaj o kwocie 17 milionów euro.

Zobacz także:

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x