Mocne słowa posła Lewicy. Zandberg atakuje z mównicy

Adrian Zandberg jest posłem z ramienia Lewicy. Nie są mu obce mocne słowa.

Dzisiejsze obrady należą do jednych z najbrutalniejszych w tej kadencji. Szczególnie mocno atakuje poseł Lewicy, Adrian Zandberg.

Druga część debaty o „5 dla zwierząt” nie mogła nas zanudzić. Tak podzielonego sejmu, również w klubach parlamentarnych, nie mieliśmy dawno. Emocji zdecydowanie nie brakowało.

Ustawa budząca tak skrajne uczucia, została złożona przez posła Jarosława Kaczyńskiego. Ma ona na celu ukrócenie cierpień zwierząt na terenie polski. Jednym z jej punktów, jest zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Jest to jednocześnie najbardziej kontrowersyjna z części proponowanego prawa. Jeśli zostanie ono uchwalone, ponad 50 tysięcy osób starci źródło dochodu. Wielu z nich głosuje na partie rządzącą, dlatego też jest to niezwykle niepopularne przedsięwzięcie.

W całym tym zamieszaniu pojawił się jeszcze jeden wątek, który rozgrzał ławy sejmowe do czerwoności. Wszystkiemu winne są kolory.

Zandberg: brunatne ławy

Stało się to za sprawą wystąpienia posła Lewicy, Adriana Zandberga. Od samego początku swojego wystąpienia przekonywał on do poparcia projektu ustawy. Dodał również, że Sejm powinien zająć się osobami wykluczonymi, z mniejszych miejscowości, które nie mają dostępu do komunikacji ani usług publicznych.

Jednak to, co przykuło uwagę zebranych, było wskazanie na posłów Konfederacji i jednocześnie nazwanie ich „brunatnymi ławami”. Zandberg powtórzył to określenie również pod koniec swojego wystąpienia.

Na odpowiedź ze wskazanych ław nie trzeba było długo czekać. Poseł Dobromir Sośnierz z koła Konfederacja, nazwał Zandberga „czerwonym komunistom”. Jednocześnie zgłosił marszałkini sejmu donos na posła Lewicy, odnośnie jego wypowiedzi. W konsekwencji sprawa została przekazana do komisji etyki sejmowej.

Internauci są podzieleni w kwestii, kto wygrał spór na wyzwiska. Jedni oddają rację Zadbergowi, przypominając wcześniejsze słowa liderów Konfederacji dotyczące kobiet. Inni natomiast przypominają, że postulaty Lewicy są żywcem zaczerpnięte z realnego socjalizmu.

Zobacz także:

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x