Kukiz nie ma złudzeń. „Mieliśmy do czynienia z parodią Sejmu”

Kukiz

Paweł Kukiz, lider Kukiz’15, skomentował nocne głosowanie, w związku z ustawą o ochronie zwierząt. Jej projekt przygotowało Prawo i Sprawiedliwość, a twarzą całego przedsięwzięcia został Jarosław Kaczyński.

Projekt ustawy tzw. „Piątki dla Zwierząt” przygotowało PiS. Przedstawiciele partii rządzącej chcą w ten sposób zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania ich w celach rozrywkowych oraz uboju rytualnego.

Propozycja spotkała się ze sprzeciwem przede wszystkim branży futrzarskiej. Twardy opór postawili również posłowie Konfederacji z Krzysztofem Bosakiem, Robertem Winnickim oraz Grzegorzem Braunem na czele.

Pomimo tego, w nocy z czwartku na piątek, Sejm zagłosował „za” przyjęciem kontrowersyjnego projektu. W głosowaniu uczestniczył również Paweł Kukiz, który zamieścił wpis na Facebooku. Przyznał, że to, do czego doszło na sali plenarnej to po prostu „parodia Sejmu”.

Kukiz nie wytrzymał. „Parodia Sejmu”

Paweł Kukiz nie ma złudzeń. Zdaniem posła, lidera Kukiz’15, głosowanie ws. ustawy o ochronie zwierząt było jedną wielką farsą.

„Dzisiejsze głosowanie i „debata” nad „Piątka dla zwierząt” pokazują, jak bardzo konieczne są zmiany ustrojowe. Po raz kolejny mieliśmy do czynienia z parodią Sejmu” – napisał.

Na tym polityk nie kończy. Podkreśla bowiem, że ustawa przygotowana przez PiS jest niedopracowana oraz chaotyczna. Dodaje również, że zawiera w sobie dziesiątki różnych tematów, w związku z czym wprowadza zamieszanie prawne. „Ustawa niedopracowana, chaotyczna, zawierająca dziesiątki różnych tematów, które powinny być uchwalane odrębnie a nie w jednym akcie prawnym. A wybór jeden – albo jesteś „za” albo „przeciw” WSZYSTKIEMU, co w JEDNEJ ustawie napisane….” – pisze.

„Ten ustrój jest dramatyczny ale jeszcze większym dramatem jest obywatelska zgoda na jego trwanie… Dobranoc” – kończy wyraźnie zrezygnowany Kukiz.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x