Łukasz Warzecha do posłów Konfederacji: Panowie, szacunek

Łukasz Warzecha
Fot. YouTube/swiatrolnika

Łukasz Warzecha, znany publicysta, zamieścił na Twitterze wpis, w którym zwrócił się do posłów Konfederacji. Jak przyznaje, zrobił to jako obywatel, nie dziennikarz czy publicysta.

O politykach Konfederacji było w ostatnich dniach bardzo głośno. Wszystko za sprawą ich aktywności. Byli oni bowiem przeciwko ustawie forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, czyli tzw. „Piątce dla Zwierząt”.

Niestety dla nich, pomimo aktywnego sprzeciwu i dużego zaangażowania, Sejm przegłosował projekt. Nowy pomysł partii rządzącej budzi jednak spore kontrowersje. Mowa przede wszystkim o przedstawicielach branży futrzarskiej, który z dnia na dzień wpadli w ogromne problemy.

Aktywność posłów Konfederacji nie umknęła jednak uwadze opinii publicznej czy dziennikarzy. Głos zabrał m.in. Łukasz Warzecha, który zamieścił wpis – jak sam przyznaje – jako obywatel, nie publicysta.

Łukasz Warzecha: Panowie, szacunek

Warzecha podkreśla, że posłom Konfederacji należą się szczególne podziękowania.

„Teraz uwaga, piszę jako obywatel, nie jako publicysta: szczególne podziękowania dla posłów Konfederacji, którzy od początku do końca bronili w sprawie antyrolniczej ustawy zdrowego rozsądku, własności, zasad dobrej legislacji. Panowie – szacunek” – napisał.

Niedługo po wpisie Warzechy swoje stanowisko ws. całej sprawy przedstawił Krzysztof Bosak. Polityk był jednak mocno rozżalony głosowaniem i postawą partii rządzącej. Jak twierdzi, stracił szacunek i złudzenia. „Straciłem dziś szacunek i złudzenia do wielu posłów PiS i dwóch KO. Z drugiej strony kilkunastu posłów PiS i dwóch posłów KO mnie pozytywnie zaskoczyło” – napisał jeden z liderów Konfederacji.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x