Julia Wieniawa wśród gwiazd, które uwspółcześniają lektury

Julia Wieniawa bierze udział w projekcie, który ma na celu uwspółcześnienie znanych polskich lektur. Efekty są naprawdę zachwycające.

Julia Wieniawa jest jedną z wielu gwiazd, które wzięły udział w drugim sezonie podcastów Allegro 2.0. Oprócz niej nie zabrakło chociażby Brodki, Natalii Szroeder, Smolastego oraz Miuosha. Celebryci chcą udowodnić tym samym, że lektury nigdy nie tracą na swojej aktualności i wciąż warto sięgać po dzieła tak wybitnych twórców, jak Bolesław Leśmian czy Adam Mickiewicz.

Projekt Allegro zachęcić ma młodych czytelników do sięgania po największe klasyki literatury. Oczywiście wszystko przygotowane zostało w mocno niebanalny sposób. Dzięki temu nawet stare dzieła wciąż ciekawią i budzą zainteresowanie.

Udział celebrytów również w znaczącym stopniu zachęca do czytania. Wybrane utwory czytane i śpiewane głosem młodych gwiazd nadają im świeżości i udowadniają, że po klasykę może sięgnąć dosłownie każdy, a jej wydźwięk wcale nie jest tak trudny do zrozumienia.

Lektury w niecodziennym wydaniu, śpiewane głosem młodych gwiazd telewizji. Julia Wieniawa stawia na oryginalność

Po jakie dzieło sięgnęła Julia Wieniawa? Aktorka zdecydowała się na znany utwór Adama Mickiewicza „Świtezianka” i odśpiewała go w sposób tajemniczy i melancholijny, co doskonale pasuje do tej pozycji. Natalia Szroeder wybrała „Modlitwę” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i podkreśliła w niej kwestie, którymi żyje aktualnie cały świat, takie jak feminizm i równe traktowanie kobiet.

https://www.instagram.com/p/CAZ_c4nHPKC/

Smolasty zadbał o mocne wrażenia i podczas czytania wiersza „Lubię, kiedy kobieta” Kazimierza Przerwy Tetmajera, wzbogacił go o opowiedziany erotyk, który miał na celu przeniesienie słuchaczy w zupełnie inny wymiar. Mioush postawił na to, w czym czuje się najlepiej i tym samym piękny wiersz Cypriana Kamila Norwida po prostu zarapował.

W ostatniej chwili do całego przedsięwzięcia dołączyła także Natasza Urbańska, która zdecydowała się na nietypową interpretację „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Podcasty cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Pierwsza, jak i druga odsłona do tej pory została przesłuchana ponad 2 miliony razy. Daje to nadzieje na to, że zaintrygowani Polacy coraz częściej sięgać będą po książki.

ZOBACZ TAKŻE: