Magda Gessler pokazała zdjęcie Lary by ostrzec inne kobiety w ciąży. Internauci nie mogą w to uwierzyć, skutki mogą być tragiczne

Magda Gessler

W mediach społecznościowych Magda Gessler przestrzega kobiety w ciąży. Pod zdjęciem ciężarnej córki opublikowała apel w którym informuje, że spożycie owocu może skończyć się tragedią. Czego powinny wystrzegać się przyszłe mamy?

Magda Gessler to popularna restauratorka, której swoje losy powierzyło wiele polskich restauracji. Nic dziwnego, że ludzie mają do niej takie zaufanie, ponieważ prowadząca „Kuchenne rewolucje” ma ogromne doświadczenie w żywieniu. Jednak jej ostatnia wypowiedź wzbudziła w fanach wiele kontrowersji. Mało kto zgadza się z jej opinią dotyczącą żywienia kobiet w ciąży. Czy faktycznie spożycie tego owocu może być aż tak niebezpieczne?

Magda Gessler specjalistką od żywienia kobiet w ciąży?

Restauratorka może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w branży. Ciężko jest zaprzeczyć, ze Magda jest świetną restauratorką i kucharką. Kobieta bardzo dobrze zna się na łączeniu smaków i tworzeniu z dań istnych dzieł sztuki. Jej restauracje, a także miejsca, które przeszły rewolucje pod jej okiem są jednymi z najczęściej wybieranych miejsc przez wielu Polaków. Jednak czy jej wiedza i doświadczenie jest wystarczające by móc określić sposób żywienia kobiet w ciąży? Jej ostatni wpis z tym związany wzbudził wiele kontrowersji wśród osób, które uważają, że nie powinna mieszać ludziom w głowach jeżeli się na czymś nie zna.

Magda Gessler opublikowała na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie swojej córki Laury, która pozuje z odkrytym brzuchem. Zdjęcie prawdopodobnie wykonano stosunkowo niedawno, ponieważ na pierwszy rzut oka widać u przyszłej mamy sporych rozmiarów brzuch. Kobieta trzyma w rękach również arbuza, który ma być śmiesznym porównaniem do jej obecnego wyglądu.

Niebezpieczne skutki spożywania arbuzów

Tuż pod zdjęciem Lary, przyszła babcia ostrzega inne kobiety w ciąży. Jej zdaniem spożywanie arbuzów i melonów przez przyszłe mamy może być bardzo niebezpieczne dla ich potomstwa. Jak przyznaje, niegdyś w Hiszpanii, gdy sama była w ciąży nikt nie chciał jej sprzedać tych owoców.

Okazuje się jednak, że internauci mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pod wpisem pojawiło się setki komentarzy kobiet, które w czasie ciąży spożywały arbuza w bardzo dużych ilościach i nie zauważyły przez to jakichkolwiek zmian czy negatywnych skutków. A więc, co Magda Gessler miała na myśli ostrzegając przed soczystym owocem? Zdaniem prowadzącej program „Kuchenne rewolucje” spożywanie arbuza lub melona może wywołać „skurcze zupełnie niepożądane”.

https://www.instagram.com/p/CFYKaMPpJNL/

Czy kobiety w ciąży mogą jeść arbuzy?

Okazuje się, że Magda Gessler prawdopodobnie zasięgnęła informacji u niesprawdzonego źródła. Arbuz może być zagrożeniem tylko dla kobiet borykających się z cukrzycą ciążową. Ze względu na wysoki indeks glikemiczny może być on faktycznie szkodliwy. Jeżeli jednak kobieta nie ma żadnych problemów zdrowotnych jedzenie arbuza jest nie tylko bezpieczne, ale wręcz wskazane. Owoc ten posiada wiele dobroczynnych składników, które między innymi: zapobiegają nadciśnieniu, pomagają na zgagę i poranne mdłości, przeciwdziałają anemii i opuchliznom, zapobiegają zaparciom, a nawet jak się okazuje skurczom.