Michał Piróg ostro krytykuje projekt „Piątka dla zwierząt”. Niewiarygodne, że nikt wcześniej tego nie zauważył

Michał Piróg, Piątka dla zwierząt

Michał Piróg nie wytrzymał i po raz pierwszy dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami na temat nowego projektu dotyczącego ochrony zwierząt. „Piątka dla zwierząt” wcale nie jest tak idealna, jak przedstawiają ją politycy.

„Piątka dla zwierząt” to projekt na który długo czekało wielu Polaków. Ustawa mająca zapewnić godziwą ochronę zwierząt wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno posłów jak i obywateli. Obrońcy zwierząt dopingują pomysł i nie mogą doczekać się wdrożenia rozwiązań. Michał Piróg długo milczał na ten temat, jednak dziś zdecydował, że dłużej tak nie może. Jego słowa wywołały ogromne kontrowersje.

Michał Piróg zawsze bronił praw zwierząt, teraz ma wiele obiekcji

Każdy, kto choćby zajrzał na profil choreografa może być pewnym, że sprawa ochrony zwierząt zawsze była dla niego bardzo ważna. Mężczyzna nie jednokrotnie informował o swoich poglądach i zachęcał do pomocy zwierzętom innych. Jeszcze kilka miesięcy temu nagłaśniał sprawę dotyczącą bałtyckich fok, które wychodząc na plażę były obrzucane śmieciami przez rozbawionych turystów.

Jednak mimo tego, że Michał Piróg wspiera ochronę zwierząt bardzo długo nie wypowiadał się na temat nowego projektu „Piątka dla zwierząt”. Okazuje się, że miał do tego bardzo ważne powody, a nie chcąc wzbudzać kontrowersji postanowił zachować je dla siebie. Aż do dziś. Na profilu mężczyzny pojawił się długi wpis w którym przedstawia swój punkt widzenia.

„Piątka dla zwierząt” nie taka dobra jak się wydaje?

Michał Piróg zauważył, że projekt ma wiele nieścisłości, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na los wielu zwierząt. Część z nich jest dla niego niezrozumiała, inne są wręcz bulwersujące. Przykładem jest fakt iż debaty nad projektem trwały bardzo długo, co wzmogło prace farm. Jak podkreśla choreograf przedsiębiorcy mając czas „zabijają na zapas”.

Jednak nie tylko to oburzyło mężczyznę. Michał Piróg dopatrzył się w projekcie jeszcze kilku innych punktów, które nie budzą w nim zaufania. Jak oficjalnie wiadomo „Piątka dla zwierząt” ma zakazywać między innymi uboju rytualnego poza tym na potrzeby związków wyznaniowych. Jednak Piróg zastanawia się „co z ubojem i produkcją mięsa halal i koszer” na skalę masową w Polsce oraz z przemysłowym ubojem.

Drugim punktem, który Michał Piróg kwestionuje jest „zakaz trzymania zwierząt na uwięzi na stałe”. Mężczyzna zastanawia się co ze zwierzętami, które nie są trzymane „stałe” na łańcuchach tylko czasowo i w jaki sposób będzie to kontrolowane.

„Piątka dla zwierząt” posiada również zapis dotyczący wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Choreograf jak najbardziej popiera taką postawę, jednak boi się, że przedsiębiorcy będą szukać sposobów na obejście tego zakazu. Póki co nie określono konkretnie czym jest „wykorzystywanie zwierząt” oraz nie poinformowano czy zakaz jest „całkowity”.

Michał Piróg jest również oburzony faktem iż dopiero teraz zabroniono prowadzenia schronisk przez osoby bez uprawnień. Zdaniem mężczyzny to jest skandal, że nie zajęto się tym wcześniej. Swoją długą wypowiedź dotyczącą nowego projektu ochrony zwierząt choreograf kwituje słowami: „Nie chwal dnia przed zachodem słońca”.

Agnieszka Wilkosz
Dziennikarka Otopress.pl - pisze głównie o show-biznesie. Nie są jej jednak obce inne dziedziny, jak choćby kwestie społeczne.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x