Nie żyje znana polska piosenkarka. Przy jej hitach bawili się wszyscy, cały kraj pogrążony w żałobie

Nie żyje piosenkarka
Nie żyje piosenkarka

Związek Artystów Scen Polskich poinformował o tym, że nie żyje znana polska piosenkarka. Gwiazda miała 83 lata, a przy jej hitach bawili się wszyscy. Wieść o jej śmierci zasmuciła tysiące Polaków. Artystka odeszła 17 września, ale ta tragiczna informacja dopiero dziś ujrzała światło dzienne. 

Nie żyje Hanna Rek, znana piosenkarka, której utwory nuciła cała polska. Kobieta urodziła się w 1937 roku. Jej dzieciństwo było prawdziwym piekłem. Jej ojca i brata uwięziono na Pawiaku. 14-letniemu Mietkowi po 3 tygodniach udało się opuścić areszt, niestety rodzic nie miał tyle szczęścia. Do dziś nie wytłumaczono tego, co było przyczyną jego śmierci. Rodzina nie ma pojęcia, gdzie znajduj się jego grób lub choćby jego szczątki.

Kobieta również otarła się o śmierć. Podczas Powstania Warszawskiego ukryła się w jednej z warszawskich kamienic, która dosłownie spadła jej na głowę. Kobieta wyznała, że jeszcze zaledwie pół godziny i nie przeżyłaby tego. Etap dorastania nie był dla niej łatwy. Po wojnie postanowiła pójść na Warszawską Akademię Medyczną. Szybko jednak zrozumiała, że nie jest to coś, czym chce się zajmować w przyszłości. To właśnie wtedy odkryła, że jej największą pasją, której chce się poświęcić, jest śpiewanie.

Nie żyje wspaniała polska piosenkarka 

Jej hity takie jak „Gdy mi Ciebie zabraknie” czy „W siną dal” zna niemal każdy. To właśnie te utwory gwiazdy cieszyły się największą popularnością. Kobieta na scenie czuła się jak ryba w wodzie, zdecydowanie było to coś, co kochała. Niestety nadszedł w jej życiu tragiczny moment, który zadecydował o tym, że już nigdy więcej nie wyszła na scenę.

Wydarzeniem, które się do tego przyczyniło była śmierć jej ukochanego syna. Kobieta wyznała, że mimo wieku, jej głos wcale się nie zmienił, jednak po prostu nie sprawiało jej to już takiej satysfakcji. Mimo tego, że Hanna Rek to piosenkarka, która cieszyła się ogromną popularnością, to niestety jej życie usłane było pasmem niepowodzeń, porażek, traum i przykrych doświadczeń. Wieść o tym, że nie żyje, wstrząsnęła dosłownie wszystkimi.

ZOBACZ TAKŻE:

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x