Rafał Ziemkiewicz do Samuela Pereiry: narracje ci się zaczynają czochrać

Rafał Ziemkiewicz

Spór na Twitterze. Za pośrednictwem tego profilu społecznościowego uprzejmości wymienili Rafał Ziemkiewicz oraz Samuel Pereira. Co ciekawe, poszło o Szczepana Wójcika, lidera branży futrzarskiej.

Awantura, w związku z przegłosowaniem przez Sejm ustawy, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wciąż trwa. Sprawa jest na tyle wartka, że do gorącej dyskusji włączają się również dziennikarze.

Ostatnio dwóch z nich, Rafał Ziemkiewicz i Samuel Pereira, starli się ze sobą na Twitterze. Poszło o Szczepana Wójcika, lidera branży futrzarskiej w Polsce. Wójcik zamieścił bowiem na Twitterze wpis, w którym przyznał, że na jego fermę przyjechali dziennikarze niemieckiej telewizji ZDF.

To jednak nie koniec. W tym samym wpisie Wójcik uderzył w TVP i zarzucił dziennikarzom tej stacji, iż w jego sprawie Telewizja Publiczna sieje dezinformację. Za chwilę będzie u nas niemiecka telewizja ZDF. Zgodziłem się. Gdyby @WiadomosciTVP @tvp_info zechciała przyjechać zamiast siać dezinformację też bym się zgodził. Krzysztof Czabański, może Pan zdejmie zakaz i pozwoli dziennikarzom wykonywać swoją pracę?” – napisał na Twitterze. Więcej TUTAJ.

Rafał Ziemkiewicz do Pereiry: narracje ci się zaczynają czochrać

Dziś pochwalił Pan niemiecką ZDF i pohejtował polską TVP. To samo się komentuje. ps. Wzrusza mnie Pańskie cudowne nawrócenie na prawicyzm, które zapewne całkiem przypadkiem zbiegło się ze zmianą władzy w Polsce” – napisał Pereira na Twitterze. Do swojego wpisu dziennikarz dołączył zdjęcie, na którym widać Szczepana Wójcika podczas konwencji Platformy Obywatelskiej.

Wpis Pereiry wywołał z kolei do tablicy Ziemkiewicza. Publicysta postanowił odpowiedzieć dziennikarzowi. „Samuelu, narracje ci się zaczynają czochrać. Po pierwsze, PO poparła szaleństwo Komandanta mocniej niż sam PiS. Po drugie, sprawdź najpierw, skąd Jaro wytrzasnął swojego nowego faworyta, Moskala. Nie ma za co” – napisał.

„Rafał, różnimy się w tej sprawie, ale jestem bardziej niż pewny, że masz świadomość, że przy całym szacunku do Moskala, to nie on jest pomysłodawcą tych działań” – odpowiedział mu Pereira.