Ojciec Tadeusz Rydzyk już zaciera ręce. Kolejna kuriozalna suma wkrótce trafi na konto jego fundacji

Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat wzbudza ogromne kontrowersje. Dotyczy to szczególnie jego działań i oczywiście pieniędzy. Duchowny przez cały czas narzeka na ich brak i prosi wiernych, by go wspomogli. Tymczasem dowiadujemy się o kolejnej kuriozalnej kwocie, która już niedługo ma zasilić jego konto. 

Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat prowadzi fundację Lux Veritatis. To właśnie na konto tej działalności trafiają ogromne pieniądze, które zawsze rozchodzą się w zawrotnym tempie. Duchowny niejednokrotnie zaskoczył wszystkich wiernych, ponieważ na kilka dni po tym, jak głośno było o dofinansowaniach, jakie otrzymał, on znów prosił słuchaczy swojego radia o darowizny.

Tym razem okazuje się, że do 2023 roku, jego fundacja ma dostać kilka milionów złotych. Wszystko na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Ogromne sumy, o których mowa, miałyby pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości, który nadzoruje Ministerstwo Sprawiedliwości. Dotychczasowe działania na rzecz wcześniej wspomnianego Centrum wyceniono na 7 milionów złotych. Oczywiście nie ujawniono tego, jakie dokładnie pieniądze dotychczas zasiliły konto fundacji Lux Veritatis.

Ojciec Tadeusz Rydzyk dostanie kolejne dofinansowanie 

Portal OKO.Press postanowił dokładnie przyjrzeć się całej sprawie, jednak osoby zatrudnione przez redemptoryste z Torunia nie były zbyt rozmowne. Nie wiadomo zatem, jaka kwota już trafiła na konto działalności, ani nawet jakie działania miałyby być prowadzone w ramach otrzymanej dotacji oraz ile osób zgłosiło się po pomoc.

Nie jest wykluczone to, że część pieniędzy wydawana jest na realizację i emisję programów dotyczących prześladowania chrześcijan, które można obejrzeć na antenie telewizji Trwam. Podsumowując, możliwe, że finalnie nikt nie otrzymuje pomocy bezpośrednio, a w ramach prześladowania, można obejrzeć sobie program w telewizji.

Warto wspomnieć również o tym, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie zawsze rozlicza się z powierzonych mu dotacji. Mimo to i tak nie musi się obawiać o to, czy dostanie kolejne. Taka sytuacja już niejednokrotnie miała miejsce i wcale nie chodzi tu o małe sumy.

ZOBACZ TAKŻE:

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x