Jak poskromić jesień? Te domowe sposoby na przeziębienie nie pozwolą Ci chorować

Jesień
Jesień

Dziś zaczyna się astronomiczna jesień, która w kwestii warunków atmosferycznych, lubi płatać figle. Z uwagi na to, że pogoda o tej porze roku bywa naprawdę zmienna i przewrotna, bardzo często dopadają nas różnego rodzaju przeziębienia. Nie pozwól, by gorsze samopoczucie pokrzyżowało Twoje plany. Dzięki tym domowym sposobom unikniesz jesiennej choroby. 

Jesień przeważnie kojarzy nam się z nieprzyjemnym katarem, któremu często towarzyszy również uporczywy kaszel. Wszystko przez wcześniej wspomnianą pogodę, która o tej porze roku jest bardzo zmienna. W wyniku tego zdarza się, że gdzieś nas po prostu przewieje, a później dopada nas przeziębienie.

Zanim jednak zaczniemy faszerować się różnego rodzaju lekami, warto sięgnąć po domowe sposoby, które często były praktykowane przez nasze babcie. Można je stosować również profilaktycznie, dzięki czemu wzmocni się odporność organizmu. Od wieków największą popularnością w kwestii domowych sposobów na przeziębienie cieszy się rosół, syrop z cebuli, gęsi smalec, herbata z miodem i cytryną czy wódka z pieprzem. To jednak niejedyne sposoby na radzenie sobie z gorszym samopoczuciem.

Jak poskromić jesień? Oto najlepsze sposoby na przeziębienie 

Najbardziej uporczywym elementem jesieni jest katar. Żeby się go pozbyć, najlepiej zastosować naturalne inhalacje. Najlepiej sprawdzą się do tego olejki eteryczne o takich zapachach jak eukaliptus, sosna czy mięta. Dodatkowo skuteczna okaże się również kuracja chrzanowa, która powoduje odblokowanie dróg oddechowych. Możesz dodać chrzan do jedzenia, podobnie jak czosnek, który swoją drogą również jest skuteczny w walce z przeziębieniem.

Jeśli jesień zaatakowała ze zdwojoną siłą i niestety na kaszlu i katarze się nie skończyło, a pojawiła się gorączka, to w tym przypadku najlepiej sprawdzi się herbata lipowa. Dzięki niej uda Ci się skutecznie wypocić temperaturę. Egzamin zdadzą również chłodne okłady na głowę, które pomogą zbić gorączkę.

Na kaszel z kolei niezmiennie najlepszym sposobem jest mleko z miodem i masłem. Ta mikstura znakomicie uśmierza ból i pozbywa się zgromadzonych w gardle zarazków. Dzięki znajomości tych sposobów jesień Ci nie straszna!

ZOBACZ TAKŻE: