Niedoceniana roślina, która pomaga zachować zdrowie. Po siemię lniane sięgają nawet celebrytki

Siemię lniane ma wiele zdrowotnych właściwości, które wpływają na cały organizm. Regularne spożywanie ziarenek tej rośliny pomaga w problemach trawiennych, a także poprawia stan skóry, włosów i paznokci. 

Siemię lniane to malutkie nasionka lnu, których właściwości zdrowotne są wręcz nieocenione. Sięgnąć powinny po nie nie tylko osoby, które borykają się z problemami układu trawiennego, ale także wszystkie te, które marzą o pięknych włosach, skórze i paznokciach. Siemię chroni także przed rakiem piersi oraz obniża poziom cholesterolu we krwi.

Właściwości zdrowotne siemienia wynikają przede wszystkim z obecności błonnika, lignanów oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Jedna łyżka siemienia lnianego dziennie zapewnia aż około 10% zapotrzebowania na błonnik, który jest w naszej diecie niezwykle ważny.

Błonnik między innymi przyczynia się do obniżenia poziomu glukozy oraz cholesterolu we krwi. Pozytywnie wpływa także na cały układ pokarmowy. Dzięki temu niweluje zaparcia oraz wzdęcia. Specjaliści zalecają regularne spożywanie go, chociażby pod postacią siemienia lnianego.

Jak stosować siemię lniane, aby zobaczyć efekty?

Oczywiście ważne jest także odpowiednie przyjmowanie siemienia lnianego. Aby zachowało ono swoje doskonałe właściwości zdrowotne można stosować je, zarówno pod postacią całych, jak i zmielonych ziaren. Te zmielone są dla organizmu lepiej przyswajane, ale warto pamiętać, aby nie kupować gotowych mieszanek. Siemię lniane powinno zostać zmielone w młynku tuż przed spożyciem.

Spowodowane jest to tym, że tłuszcz zawarty w siemieniu bardzo szybko się utlenia i przez to traci swoje właściwości. Ziarna można zalać na przykład gorącą wodą i pić, albo dodawać je do jogurtów, zup czy sałatek. Jest to bardzo proste i zdrowe rozwiązanie.

Pozostałymi działaniami prozdrowotnymi są między innymi: poprawa stanu skóry, włosów oraz paznokci, wyciszanie stanów zapalnych organizmu, łagodzenie objawów menopauzy oraz pomoc w utracie masy ciała. Warto wdrążyć siemię lniane do swojej diety, a już po kilku tygodniach zobaczy się pozytywne rezultaty. Siemię lniane można kupić w sklepach zielarskich oraz w niektórych większych supermarketach.

ZOBACZ TAKŻE:

Monika Szczepańska
Dziennikarka Otopress.pl - tworzy treści głównie do działów: show-biznes i lifestyle.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x