Ziobro jednak pozostanie w rządzie? Trwają rozmowy ostatniej szansy

Ziobro

Nie ustają perturbacje na polskiej prawicy. Zbigniew Ziobro spotkał się poprzedniej nocy z Jarosławem Kaczyńskim, na rozmowach ostatniej szansy.

Ostatni tydzień zdecydowanie można nazwać pełnym politycznych emocji. Po niespodziewanym ujawnieniu się głębokich podziałów w Zjednoczonej Prawicy, koalicja PiS-SP-PJG wisi dalej na włosku.

Przypomnijmy, punktem zapalnym konfliktu stały się dwie ustawy: bezkarność dla urzędników łamiących prawo w czasie pandemii oraz o zakazie handlu zwierzętami futerkowymi. Obie z nich spotkały się z negatywną opinią Solidarnej Polski. Ponieważ partia Ziobry nie opowiedziała się za nimi, doszło do przesilenia w partii.

Jak ujawniają jednak informatorzy „Gazety Wyborczej” rozmowy przybierają na tempie. Nic zatem nie jest ostatecznie przesądzone. Nowym warunkiem, który postawił Kaczyński jest dymisja zaufanego Ziobro, Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego. To kluczowa postać dla przywódcy Solidarnej Polski. Ponadto Panów łączy prywatnie przyjaźń.

W co gra Zbigniew Ziobro?

Tajemnicą poliszynela jest powód obecnej szarży Ziobro. Postawienie się prezesowi nie mogło się dobrze skończyć, o czym poseł na pewno wiedział. Gra jednak toczy się o bardzo wysoką stawkę: przywództwo na polskiej prawicy.

Jarosław Kaczyński ma zamiar jeszcze tej jesieni wyznaczyć na swojego zastępce Mateusza Morawieckiego. Jedyną osobą, która może premierowi przeszkodzić w zdobyciu nominacji, jest Zbigniew Ziobro. Jako minister odpowiedzialny za resort sprawiedliwości i jednocześnie prokurator generalny, może on zatopić karierę Morawieckiego w krótkim czasie. A to za sprawą naruszenia prawa przez szefa rządu w czasie pandemii, jeśli nie zostanie on objęty ustawą bezkarnościową.

Dalsze losy tego konfliktu rozstrzygną się już w najbliższych godzinach. Będziemy Państwa informować, o wszelkich nowościach w tym temacie.

Zobacz także:

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x