Cymański o pracy w spółkach skarbu państwa. Jest kontrowersyjnie

Tadeusz Cymański z posłami Solidarnej Polski

Swoją wiedzą odnośnie kuluarów Zjednoczonej Prawicy podzielił się poseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Są zaskoczenia.

Po rozmowach ostatniej szansy, dalej panuje cisza w przekazie ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Jak donoszą dobrze poinformowani członkowie ścisłego kierownictwa partii, żadna informacja odnośnie rozmów koalicyjnych nie ma prawa wydostać się do mediów. Jednak Solidarna Polska, druga strona tego sporu, przyjęła całkowicie odmienną strategię od koalicjanta. Jej posłowie w ostatnich dniach często pojawiają się w mediach, komentując życie na Zjednoczonej Prawicy.

Dzięki tym wylewnym wypowiedzią, wiemy już jak ważne dla większości polityków są państwowe stanowiska, które zostały obsadzone przez rodzinę i znajomych polityków. Dlatego mimo bojowych nastrojów samego Zbigniewa Ziobro, pozostali posłowie jego ugrupowania zdecydowanie optują za bardziej pojednawczym kursem w rozmowach koalicyjnych.

Wczorajsze słowa posła Tadeusza Cymańskiego wskazują, że trwałość tego politycznego tworu jest zagrożona naprawdę poważnie. Jego wypowiedź będzie komentowana jeszcze przez długi czas.

Cymański: oszczędźcie nasze dzieci

Poseł Solidarnej Polski skomentował zapowiadaną utratę miejsc w spółkach skarbu państwa przez stronników swoje partii. Takie zapewnienia padły ze strony przywództwa PiS. Cymański określił takie działania jako żenujące. Przywołał przykład swoich dzieci, które jego zdaniem dostały swoje posady ze względu na kompetencje, a nie znajomości.

Wypowiedź ta szczególnie rozgniewała internautów. Przypomnieli oni, że jedną z pierwszych decyzji podjętych przez rząd Zjednoczonej Prawicy, kiedy doszła do władzy, było zaprzestanie tworzenia konkursów na stanowiska. Tym sposobem, nie ma możliwości weryfikacji powodu przyjęcia tej czy innej osoby w spółkach skarbu państwa. Co więcej, liczne wcześniejsze afery wskazują, że to właśnie spółki energetyczne są głównym miejscem w którym dostają intratne posady członkowie rodzin polityków. Właśnie w jednej z nich dostały prace dzieci posła Cymańskiego. Stawia to pod znakiem zapytania prawdziwość jego słów dotyczących sposobu uzyskania przez nich posad.

Ponieważ dalej trwa przeciąganie liny na Zjednoczonej Prawicy, zapewne dowiemy się w najbliższych dniach wielu interesujących faktów. Dlatego sprawdzajcie naszą stronę na bieżąco, aby nie umknęły wam żadne informacje dotyczące zmian w polskiej polityce.

Zobacz także: