Katarzyna Zielińska z dramatycznym apelem. Jeśli masz te objawy, zgłoś się do lekarza. To jest groźniejsze niż koronawirus

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska opublikowała w mediach społecznościowych niewiarygodne nagranie. Wraz z wieloma innymi artystami apeluje do Polaków by zwracali większą uwagę na sygnały, jakie daje im ich organizm. Niektóre objawy, mogą zwiastować chorobę, która może być znacznie groźniejsza niż koronawirus.

Pandemia koronawirusa radykalnie zmieniła nasze podejście do wielu spraw. Wielu z nas odczuło na własnej skórze problemy z wizytami u lekarzy, obniżanie pensji czy zwolnienia. Jest to dla nas wszystkich czas nietypowy, pełen obaw. Jednak mimo to musimy być czujni i dobrze obserwować swój organizm, okazuje się, że jest coś znacznie gorszego niż koronawirus. Katarzyna Zielińska w mediach społecznościowych apeluje do każdego z nas by nie lekceważyć żadnego z tych objawów.

Społeczeństwo bagatelizuje niepokojące objawy

Od początku pandemii w Polsce zmarło na koronawirusa ponad 2300 osób, a zaraziło się ponad 80 tysięcy. Jednak okazuje się, że jest coś groźniejszego od COVID-19. Coś, czego objawy w czasie pandemii wyjątkowo bagatelizujemy. Obecna sytuacja sprawiła, że wiele osób zauważając u siebie niepokojące oznaki lekceważy je. Wielu z nas skupia się na pracy, domu, rodzinie i odkłada własne zdrowie na dalszy plan. Inni w dobie pandemii boją się udać do lekarza z czymś na pozór „nie ważnym”, „błahym”.

Jednak Katarzyna Zielińska podkreśla, że nie możemy postępować w ten sposób, ponieważ możemy nie zauważyć momentu, kiedy nasz „błahy” problem zmieni się w chorobę, która działa destrukcyjnie na nasz organizm. Właśnie dlatego aktora zdecydowała się dołączyć do wyjątkowej akcji uświadamiającej społeczeństwo.

Katarzyna Zielińska przerywa milczenie

Aktorka wraz z wieloma innymi osobami zarówno ze świata show-biznesu jak i z poza niego zdecydowała się przystąpić do akcji „Rak nie poczeka na koniec pandemii”. W krótkim nagraniu, które przygotowała Polska Liga Walki z Rakiem wymieniają oni objawy, które często wydają nam się nic nie znaczące, dolegliwości z którymi możemy normalnie funkcjonować. Jednak Katarzyna Zielińska podkreśla, że każdy z tych objawów może zwiastować groźną chorobę, której zbyt późne wykrycie może być tragiczne dla naszego zdrowia i życia.

Pod apelem znalazł się również obszerny wpis w którym to Katarzyna Zielińska przypomina, że co roku w Polsce 100 000 osób umiera z powodu różnego rodzaju nowotworów. Ponadto, zdaniem specjalistów wielu z tych zgonów można by uniknąć gdyby odpowiednio wcześniej zdiagnozowano chorobę i wdrożono leczenie.

View this post on Instagram

Co roku 100 000 osób w Polsce umiera z powodu różnego rodzaju nowotworów. 100 tys. to chociażby liczba mieszkańców Legnicy! Zdaniem lekarzy wielu z tych zgonów można by uniknąć, gdyby odpowiednio wcześniej wdrożono leczenie. Dlatego tak istotne są badania profilaktyczne i czujna obserwacja własnego organizmu, szczególnie w dobie COVID-19, bo wiele osób boi się pójść do lekarza, boi się badań. Nie ignoruj objawów! Choroba nowotworowa może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku, płci, wykonywanego zawodu. Nie bagatelizujcie żadnych niepokojących objawów, szczególnie w dobie koronawirusa. Dlatego bez wahania odpowiedziałam na apel Polskiej Ligi Walki z Rakiem i wzięłam udział w projekcie #rakniepoczekanakoniecepidemi

A post shared by Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska) on

Rak może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy płci. Dlatego właśnie teraz, w dobie COVID-19 nie możemy zapominać o swoim zdrowiu. Nie bójmy się odwiedzać lekarzy, pytać i domagać się tego co nam się należy. Bagatelizowanie objawów może doprowadzić do tragicznych skutków.

Agnieszka Wilkosz
Dziennikarka Otopress.pl - pisze głównie o show-biznesie. Nie są jej jednak obce inne dziedziny, jak choćby kwestie społeczne.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x