Rafał Trzaskowski zapowiada podwyżki w Warszawie [OPINIE]

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zapowiedział przesunięcie planowanych przez miasto inwestycji oraz podwyżki podatków. Ta informacja wywołała oczywiście falę komentarzy w sieci.

„Wielokrotnie mówiliśmy, że niestety idą trudne czasy i że te czasy dla budżetów wszystkich samorządów są bardzo trudne, dlatego że zaczęliśmy od tego, że rozregulowany został rynek odpadów. Janosikowe w Warszawie rośnie, mimo naszych monitów, żeby ten system zmieniać. Sytuacja wygląda w ten sposób, że rządzący realizowali swoje obietnice za pieniądze samorządów, mówię o obniżkach podatków. No i to, co nas najbardziej martwi – te ostatnie miesiące, Covid, trudna sytuacja gospodarcza miasta, samorządów, ale również w Polsce i Europie. Samorządy tracą dochody, a coraz więcej zadań jest spychanych na nasze barki” – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy podkreślił, że Miasto musi przesunąć część inwestycji na kolejne lata. To jednak nie koniec. Włodarz miasta stołecznego zapowiedział bowiem rozszerzenie strefy płatnego parkowania oraz podwyższenie opłaty za postój. Podwyżki dotkną również komunikację miejską.

„Będziemy rozmawiali o optymalizacji taryfy komunikacji miejskiej. To jest trudna dyskusja z radnymi, bo to radni podejmują decyzje. Duże miasta w Polsce podnoszą taryfy za komunikację miejską o 30-40%. My na razie rozważamy zmianę funkcjonowania biletów i samej taryfy. Nie planujemy żadnej dużej podwyżki” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zapowiada podwyżki w stolicy. W internecie wiele opinii

Wypowiedź Trzaskowskiego odbiła się szerokim echem w sieci. Pojawiło się wiele komentarzy. Poniżej kilka z nich.