Zniknęła na wiele lat, teraz się ujawniła. Renata Beger zabrała głos!

Renata Beger

Renata Beger, była posłanka Samoobrony, wyłoniła się z medialnego niebytu. Była polityk niespodziewanie zabrała głos ws. kryzysu w Zjednoczonej Prawicy.

Renata Beger to jedna z najbarwniejszych, ale jednak zapomnianych postaci w polskiej polityce. Teraz wyłoniła się z medialnego niebytu. Była posłanka, dość niespodziewanie, zabrała głos ws. kryzysu w Zjednoczonej Prawicy.

W ZP trwa bowiem spór. Niedawno doszło do rozmowy pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro. Teraz czekamy na efekty tego spotkania. Wróbelki ćwierkają jednak, że scenariusze mogą być rozmaite. W grę wchodzi podobno odwołanie Ziobro ze stanowiska ministra sprawiedliwości.

Renata Beger oceniła wewnętrzne tarcia. Dała również poradę politykom, którzy obecnie pozostają u władzy.

Renata Beger zabrała głos! Po wielu latach przerwy

„Cofnąć się trzeba. W interesie nas wszystkich, bo jeśli PiS nie będzie rządził to kto? Platforma wbrew temu co mówi jest teraz, moim zdaniem, kompletnie nieprzygotowana do przejęcia władzy” – powiedziała była posłanka Samoobrony.

„Ale wracając do ustępstw: parę spuścić musi też druga strona, czyli PiS i prezes. Nie mogą być zadufani w sobie. Oni też muszą zmniejszyć swoje oczekiwania wobec Ziobry, bo w ten sposób łatwiej im będzie się dogadać i dalej trwać. Dla dobra nas wszystkich” – dodała.

Beger twierdzi, że polityka rządzi się swoimi prawami, a tarcia w niej są czymś zupełnie normalnym. Dodała również, że nie wierzy w to, by Jarosław Kaczyński doprowadził do tego, aby koalicji Zjednoczonej Prawicy się rozpadła. Podkreśliła też, że w obliczu nadchodzącego kryzysu finansowe, dobrze byłoby, żeby Polską rządziła stabilna większość.

Renata Beger to była poseł Samoobrony. W czasie swojej działalności politycznej dała się poznać jako barwna postać, która, szczególnie w wypowiedziach medialnych, „dawała do pieca”. Wszyscy pamiętają zapewne, jak w rozmowie z dziennikarzami, stwierdziła, że lubi seks… „jak koń owies”. Do powszechnego języka weszło również jej powiedzonko o tzw. „kur**kach w oczach”. Beger na lata zniknęła jednak z przestrzeni medialnej, teraz wróciła „do gry”.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x