Zmiana w podatkach. Impact’20 zwiastuje kolejną rewolucje

Impact'20 przynosi wieści

Największy kongres gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej, Impact’20, przyniósł dla polskich przedsiębiorców nie tylko dobre wiadomości.

Duże imprezy gospodarcze posiadają swój wyjątkowy klimat. Nie inaczej jest z właśnie trwającym Impact’20. To wydarzenie organizowane na terenie polski, pozwala na przedyskutowanie bieżących spraw jak również nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Pomimo panujących obecnie niesprzyjających warunków, liczne grono chętnych zasiliło publiczność kolejnej edycji spotkania.

Całość zaszczyciło wielu oficjalnych gości z polskiego rządu. Byli to między innymi: premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jadwiga Emilewicz. Oboje skupili się na różnych, acz ważnych kwestiach. Morawiecki przedstawił szeroką wizję kierunku reform, natomiast Emilewicz skupiła się na konkretach.

Impact’20 niesie szansę na zmiany w polskim biznesie

Mateusz Morawiecki nakreślił w swoim wystąpieniu nowe możliwości dla przedsiębiorców. Głównym punktem jego wystąpienia był zamiar wprowadzenia zmian w tzw. estońskim CIT. Będą do niego uprawnione małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie przekraczają 50 milionów złotych przychodu w ciągu roku. Pozwoli to na skumulowanie większych środków przez te podmioty.  W zamyśle premiera, pozwoli to na zwiększenie nakładów na innowacyjne inwestycje.

Jednak to wicepremier Emilewicz skradła show. Przedstawiła projekt Krajowego Planu Odbudowy, który będzie wdrażany w nadchodzących tygodniach. Ma on pozwolić na podźwignięcie się rodzimej gospodarki i uodpornienie jej na przyszłe kryzysy mogące ją dotknąć. Dlatego plan minister skupia się na cyfryzacji i ekologicznym podejściu do przemian na rynku.

W celu wniesienia pierwiastka społecznego, założono stronę planodbudowy.gov.pl. Można na niej zamieszczać swoje pomysły odnośnie priorytetów przemian gospodarki. Polski plan jest częścią większego, europejskiego liczącego 750 miliardów euro. Polska dostanie z tej kwoty maksymalnie 60 miliardów.

Całość programu ma być realizowana w czterech blokach tematycznych: społeczeństwa, państwa, gospodarki i środowiska. Taki podział ma pozwolić na bardziej harmonijną współprace na linii rząd-obywatel. Wszystkie sfery są traktowane równo i w każdej z nich nacisk położono na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań.

Kongres gospodarczy Impact’20 trwa w dniach 23-24 września 2020 roku. Można go oglądać na żywo na stronie wydarzenia.

Zobacz także:

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x