Piotr Mazurek pełnomocnikiem ds. młodzieży. Obywatele oburzeni, „jest Pan zwykłym przytakiwaczem, bez własnego zdania”

Piotr Mazurek
Piotr Mazurek

Dziś premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw polityki młodzieżowej, tym samym od razu powołując na to stanowisko wybraną osobę. Okazuje się, że funkcję tą obejmie Piotr Mazurek. Nie każdemu jednak się to spodobało. Kim jest mężczyzna i co o nim wiemy? 

Piotr Mazurek ma 26 lat. Jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobył tytuł magistra nauk politycznych. Polityk udzielał się w wielu patriotycznych ruchach obywatelskich jako wolontariusz. Między innymi był koordynatorem akcji społecznej „Goń z pomnika bolszewika”.

Mężczyzna może pochwalić się również swoim dziennikarskim doświadczeniem, ponieważ od kilku lat publikuje swoje treści w tygodnikach takich jak, „wSieci Historii”, czy portalu wPolityce.pl. Współpracował również z Kongresem Mediów Niezależnych, z kolei od 2015 roku pracuje w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie pełni funkcję doradcy wicepremiera Piotra Glińskiego. Mazurek może pochwalić się również świetnym programem „Wizja dla Młodego Pokolenia”, którego był współautorem. Andrzej Duda przyjął go w swojej kampanii prezydenckiej jako oficjalny program dla młodych ludzi.

Czym dokładnie będzie się zajmował Piotr Mazurek? 

Jednym z jego głównych zadań będzie współpraca między innymi z ministrami. Jej celem będzie zmobilizowanie młodzieży do większej aktywności w życie publiczne. Polityk ma zająć się również monitorowaniem sytuacji młodzieży w Polsce. Według rozporządzenia ma również koordynować przygotowanie i wdrożenie dokumentu strategicznego, który dotyczy działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Piotr Mazurek radosną nowiną o powołaniu go na stanowisko pełnomocnika do spraw młodzieży podzielił się na swoim Twitterze. Mężczyzna podziękował Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie, jakim go obdarzył, oraz zaprosił środowisko młodzieżowe do współpracy. Mężczyzna optymistycznie stwierdził, że razem możemy zrobić wiele dobrego.

Pod postem polityka zawrzało w komentarzach. Posypało się oczywiści wiele gratulacji, ale również wile nieprzychylnych słów na jego temat.

„Na podstawie wpisów na Pańskim koncie mogę z całą pewnością powiedzieć, że jest Pan zwykłym przytakiwaczem, bez własnego zdania i to chyba zadecydowało. Tacy właśnie tworzą ten rząd. Mierni, ale wierni” – komentuje jeden z internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x