Rzeczniczka PiS po naradzie kierownictwa partii. Powiedziała, co jest istotą porozumienia

Anita Czerwińska

Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, zabrała głos ws. narady kierownictwa partii rządzącej. W opublikowanym w sieci wpisie zdradziła, co jest istotą porozumienia, które osiągnęła Zjednoczona Prawica.

Od kilku dni trwają rozmowy z udziałem czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Wczoraj rozmawiali ze sobą Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro, którzy – według nieoficjalnych doniesień – mieli osiągnąć wstępne porozumienie.

Dziś odbyła się z kolei narada kierownictwa PiS. Sama wierchuszka partii rządzącej debatowała nad tym, w jakim kształcie owo porozumienie wprowadzić w życie. Po jego zakończeniu wpis na Twitterze zamieściła rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska.

Wszyscy, którzy spodziewali się konkretów po raz kolejny będą czuć się jednak zwiedzeni. Czerwińska znów bardzo oględnie opisała wyniki rozmów. Zdradziła jednak, co jest istotą zawartego w ramach Zjednoczonej Prawicy porozumienia.

Anita Czerwińska ujawniła, co jest istotą porozumienia w Zjednoczonej Prawicy

Zaraz po zakończeniu narady kierownictwa PiS Czerwińska zamieściła wpis na Twitterze. Opisała w nim przebieg rozmów oraz istotę porozumienia, które – z tego wynika – udało się politykom zawrzeć.

„Zakończyło się posiedzenie kierownictwa PiS. Dotyczyło oceny osiągniętego porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy. Istotą tego porozumienia jest wola wspólnej i solidarnej pracy dla Polski” – napisała rzeczniczka partii rządzącej.

Wpis Czerwińskiej oraz brak zawartych w nim konkretów ironicznie skomentował dziennikarz Marcin Makowski. „Proponuję: „Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach w ocenie osiągniętego porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy, którego istotą jest wola wspólnej i solidarnej pracy dla Polski, a o szczegółach poinformujemy w stosownym czasie” i można wklejać przez tydzień” – zadrwił dziennikarz.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x